Glik mistrzem Francji! AS Monaco górą w zaległym meczu

Kamil Glik i jego koledzy mogą już świętować! W środę AS Monaco pokonało AS Saint-Etienne 2:0 w zaległym meczu 31. kolejki Ligue 1, przypieczętowując mistrzostwo Francji. Do końca sezonu pozostała już tylko jedna seria spotkań.

Podopieczni Leonardo Jardima byli w bardzo komfortowej sytuacji przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Potrzebowali tylko jednego punktu, żeby zapewnić sobie triumf w Ligue 1.

Wynik otworzył Kylian Mbappe. W 19. minucie nastolatek dostał prostopadłe podanie od Radamela Falcao, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Dla Francuza było to 15. trafienie w tym sezonie. Gospodarze mieli przewagę, jednak przed przerwą nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Już po zmianie stron, w 61. minucie,  Glik popisał się bardzo ważną interwencją. Jordan Veretout minął już Danijela Subasicia, jednak między Francuzem a piłką znalazł się Polak. Ostatecznie, piłkarz gości wpadł w swojego rywala i sędzia odgwizdał faul. W samej końcówce tempo znacznie spadło... Gospodarze zdecydowali się jednak na jeszcze zryw i w doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił rezerwowy Valere Germain.

Dla AS Monaco to ósme mistrzostwo Francji. Po raz ostatni Czerwono-Biali wygrali Ligue 1 w 2000 roku. To jednocześnie pierwsze trofeum w karierze Glika.

Na kolejkę przed końcem drużyna reprezentanta Polski ma 92 punkty i imponujący bilans bramek 104:29. W ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Rennes, natomiast Paris Saint-Germain - mistrz z poprzedniego sezonu - podejmie Caen.

AS Monaco - AS Saint-Etienne 2:0 (1:0)

Bramka: Mbappe 19, Germain 90+3

AS Monaco: Danijel Subasić – Djibril Sidibe  Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Mendy – Bernardo Silva (69. Valere Germain), Joao Moutinho, Fabinho, Thomas Lemar – Radamel Falcao (88. Guido Carrillo), Kylian Mbappe (90+1. Andrea Raggi)

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier – Kevin Theophile-Catherine, Leo Lacroix, Florentin Pogba – Habib Maiga (21. Jeremy Clement), Jordan Veretout, Fabien Lemoine (85. Kenny Rocha Santos), Pierre-Yves Polomat – Arnaud Nordin, Alexander Soderlund (68. Romain Hamouma), Henri  Saivet