Przyłowie mówi, że dwa razy do tej samej rzeki wchodzić się nie powinno. Tym bardziej, że poprzednia przygoda Probierza z krajem Hellady była bardzo krótka, ale pozostawił po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Od 4 listopada 2011 do 5 stycznia 2012 roku pełnił funkcję pierwszego trenera w Arisie Saloniki, z której sam zrezygnował.

Umowa 44-letniego szkoleniowca z Jagiellonią kończy się po sezonie. Sam zainteresowany nie podjął jeszcze decyzji ws. swojej przyszłości. Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" poinformowali w minionym tygodniu, że Probierz ma oferty z klubów greckich oraz niemieckich i tureckich. Teraz poznaliśmy nazwę pierwszego klubu, który chce mieć charyzmatycznego trenera u siebie. Mowa jest o AO Xanthi. Jest to szósta drużyna greckiej ekstraklasy w sezonie 2016/17.

Od września 2014 roku trenerem AO Xanthi jest Razvan Lucescu. Jednak Rumun zrezygnował z dalszej współpracy. Co prawda na swoje miejsce polecił rodaka - Ediego Iordanescu, ale działacze greckiego klubu w pierwszej kolejności chcą zatrudnić Probierza.

Probierz, który bez wątpienia zalicza się do czołowych trenerów piłkarskich w Polsce, prowadzi Jagiellonię od 7 kwietnia 2014 roku. Pierwsza przygoda szkoleniowca urodzonego w Bytomiu z "Jagą" trwała w latach 2008-2011. "Żółto-czerwoni" pod wodzą Probierza odnieśli największe sukcesy w historii klubu. W 2010 roku wywalczyli Puchar oraz Superpuchar Polski. Ponadto w sezonie 2014/15 zajęli 3 miejsce w Ekstraklasie.