Przełamanie Teodorczyka! Anderlecht mistrzem

Anderlecht Bruksela długo nie mógł pokonać bramkarza zespołu Charleroi. Jednak wtedy nastąpiło przełamanie Łukasza Teodorczyka, który zdobył dwie bramki dając "Fiołkom" zwycięstwo. Anderlecht pokonał Charleroi 3:1 i zapewnił sobie tytuł mistrzowski.

Od początku zespół Anderlechtu chciał jak najszybciej zdobyć bramkę, która dałaby spokój i przybliżyłaby do mistrzostwa Belgii. Jednak w ataku grali bardzo nieskutecznie. W pierwszych 45 minutach nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Nicolasa Penneteau. Na próby ataków brukselczyków piłkarze Charleroi odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. W 26. minucie spotkania Chris Bedia wykorzystał błąd w komunikacji obrońców i bramkarza Anderlechtu Franka Boecksa, który wyszedł za daleko z  bramki i strzelił do pustej bramki. Zawodnicy z Brukseli próbowali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie, ale ich ataki nie przynosiły efektów.

Na drugą połowę piłkarze Anderlechtu wyszli bardzo zmotywowani. Od samego początku zamknęli zawodników Charleroi w ich polu karnym. Wzmożone ataki "Fiołków" przyniosły efekt w 59. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne złe wybicie obrońcy wykorzystał Łukasz Teodorczyk. Polak uderzył mocno z okolicy 7 metra przełamując ręce bramkarza. Było to przełamanie naszego reprezentanta, który zaliczył passę 833 minut bez bramki. Ostatniego gola strzelił 12 marca w ligowym spotkaniu z Beveren.

Zawodnicy Anderlechtu poczuli, że mogą ten mecz wygrać i zapewnić sobie już dziś mistrzostwo kraju. Kolejne ataki przyniosły kolejne bardzo dobre okazje strzeleckie. Jedną z nich w 81. minucie wykorzystał, znakomity dzisiaj Teodorczyk. Polak dostał świetne, prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym płaskim strzałem pokonał Penneteau. Reprezentant Polski w obecnym sezonie strzelił już 30 goli we wszystkich rozgrywkach i jest bardzo bliski korony króla strzelców ligi belgijskiej. Teodorczyk zszedł w 86. minucie przy aplauzie kibiców Anderlechtu.

Zwieńczeniem bardzo dobrej postawy zawodników z Brukseli w drugiej połowie był trzeci gol zdobyty przez Massimo Bruno w 87 minucie. Wygraną "Fiołki" przypieczętowały zdobycie mistrzostwa Belgii.

Charleroi - Anderlecht Bruksela 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 - C. Bedia (26), 1:1 Ł. Teodorczyk 1:2 (59), 2:1 Ł. Teodorczyk (81), 1:3 M. Bruno (87)

Charleroi: N. Penneteau, C. Mata Pedro Lourenco, J. Martos, D. Dessoleil (64. C. Tainmont), F. N'Ganga, S. Willems (20. S. Marinos), D. Marcq, C. Diandy, C. Bedia, E. Saglik (80. G. Hendrickx), D. Pollet

Anderlecht Bruksela: F. Boeckx, D. Appiah, U. Spajic, S. Kara, I. Obradovic, L. Dendoncker, A. Trebel, Y. Tielemans (58. F. Acheampong), S. Hanni, A. Chipciu (77. M. Bruno), Ł. Teodorczyk (86. I. Thelin)

Żółte kartki: S. Marinos - S. Hanni