MŚ w hokeju: Fantastyczna końcówka Kanadyjczyków! Finał nie dla Rosjan

Broniący tytułu hokeiści Kanady wygrali w Kolonii z Rosją 4:2 (0:0, 0:2, 4:0) i awansowali do finału mistrzostw świata. W niedzielę zmierzą się w nim ze zwycięzcą meczu Szwecja - Finlandia.

Od początku spotkania inicjatywa należała do Rosjan, ale potwierdzić ją bramkami udało im się dopiero w drugiej tercji. W niespełna trzy minuty na listę strzelców wpisali się Jewgienij Kuzniecow i Nikita Gusiew.

Kanadyjczycy losy meczu odwrócili w trzeciej tercji. Już 17 sekund po wznowieniu gry z gola cieszył się Mark Scheifele. Hokeiści spod znaku Klonowego Liścia zaciekle atakowali dążąc do wyrównania, a udało im się to na niespełna pięć minut przed końcem meczu za sprawą trafienia Nate'a MacKinnona.

Rosjanie po stracie drugiej bramki kompletnie się pogubili i po chwili już przegrywali. Prowadzenie obrońcom tytułu dał Ryan O'Reilly, a ich zwycięstwo strzałem do pustej bramki przypieczętował Sean Couturier.

Kanada ma szansę na trzeci kolejny triumf. Jako ostatni trzy razy z rzędu MŚ wygrywali Czesi (1999-2001).

Kanada - Rosja 4:2 (0:0, 0:2, 4:0).

Bramki: Mark Scheifele (41), Nate MacKinnon (56), Ryan O'Reilly (57), Sean Couturier (59) - Jewgienij Kuzniecow (33), Nikita Gusiew (35).

Kary: Kanada - 10, Rosja - 22 minut.