Team Kinguin odpada z kwalifikacji do ESL One Cologne

E-sport

Team Kinguin miało okazję zostać drugim polskim zespołem podczas ESL One Cologne. W pierwszej kolejce kwalifikacji przegrali jednak z Polaris i tym samym pożegnali się z turniejem.

Polaris 16:11 Team Kinguin (Mirage)

Team Kinguin rozpoczęło pierwszą mapę od udanej pistoletówki, która umożliwiła również zdobycie kolejnego punktu. Polaris odpowiedziało w trzeciej rundzie, lecz nie zdołało pójść za ciosem. Polska formacja stosunkowo gładko wypracowała sobie rezultat 8:2. Wydawałoby się, że SZPERO i spółka kontrolują przebieg spotkania, a pierwsza mapa wkrótce padnie ich łupem. Wówczas Norwegowie obudzili w sobie ducha walki i całkowicie przejęli inicjatywę. Najpierw zapisali na swoim koncie pozostałe rundy w pierwszej połowie, a po zmianie stron w dalszym ciągu wywierali dużą presję na przeciwnikach. Od pewnego momentu Pingwiny były całkowicie bezradne i niespodziewanie przegrały pierwszą mapę.

Team Kinguin 16:12 Polaris (Train)

Tym razem to Norwegowie zrobili lepszy użytek z broni krótkiej, a następnie pokonali przeciwnika także w drugiej rundzie. Podopieczni Loorda nie próżnowali i momentalnie doprowadzili do wyrównania przy stanie 2:2, a w kolejnych rundach bez większych problemów forsowali defensywę norweskiej formacji. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 na korzyść Team Kinguin. Po zmianie stron reprezentanci Polaris wcielili się w role terrorystów i zaczęli stopniowo odrabiać straty i omal nie doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie Hyper wraz z kompanami zdołali doprowadzić mapę do końca, choć nie obyło się bez kłopotów.

Polaris 16:12 Team Kinguin (Cache)

Kinguin po raz kolejny zanotowało udany start i sukcesywnie zdobywało kolejne punkty, doprowadzając do wyniku 6:1. Wówczas przeciwnicy zaczęli odrabiać straty i byli o krok od wyrównania. Ostatnie rundy w pierwszej połowie padły łupem Pingwinów. Po zmianie stron Norwegowie postawili twarde warunki i szybko doprowadzili do równowagi. Kinguin nie mogło znaleźć sposobu na poskromienie rozpędzonych konkurentów. Ostatecznie Polaris odniosło zwycięstwo i tym samym wyeliminowało Polaków z udziału w dalszej części eliminacji.