Wysokie zwycięstwo Napoli! Polacy wciąż z matematyczną szansą na Scudetto

SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie wysoko rozbiło Fiorentinę 4:1 i wciąż jest blisko gry o mistrzostwo. Koronę prawdopodobnie zapewni sobie Juventus, jednak ekipa Mauricio Sarriego wciąż ma matematyczne szanse na tytuł. Dwiema bramkami popisał się niezawodny Dries Mertens.

Kolejny strzelecki popis najskuteczniejszej ekipy w Serie A! SSC Napoli, w barwach którego od pierwszej minuty wystąpił Piotr Zieliński nie dało szans rywalowi, który walczy o europejskie puchary. Fiorentina została rozbita na Stadio San Paolo aż 4:1, zaś spotkanie było kolejnym popisem Driesa Mertensa. Belg zdobył dwie bramki i dorzucił asystę, wciąż licząc się w walce o koronę króla strzelców - ma zaledwie jedną bramkę mniej (27) od Edina Dzeko.

Gospodarze rozpoczęli strzelanie już w 8. minucie, gdy do siatki trafił obrońca Koulibaly. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Lorenzo Insigne, zaś po zmianie stron szalał wyłącznie Mertens. Bramkę honorową dla gości strzelił Josip Ilicic.

Napoli ma 83 punkty, czyli zaledwie dwa mniej od Juventusu i jeden mniej niż AS Roma. Stara Dama w niedzielę może zapewnić sobie mistrzowski tytuł, jeśli zwycięży przed własną publicznością znajdujące się w strefie spadkowej Crotone. Zespół Mauricio Sarriego wciąż jednak ma matematyczne szanse na Scudetto. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Milik.

SSC Napoli - Fiorentina 4:1 (2:0)

Bramki: Koulibaly 8', Insigne 36', Mertens 57', 64' - Ilicic 60'