Remis Jagiellonii z Legią, bez zmian w czubie tabeli

W hicie 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok bezbramkowo zremisowała u siebie z Legią Warszawa. Z racji na remis Lecha Poznań w meczu z Lechią Gdańsk (0:0), w czołówce tabeli nie doszło do żadnej zmiany.

Z całą pewnością możemy mówić o hicie, gdy lider Ekstraklasy gra z drugą drużyną tabeli! Jak zatem nazwać spotkanie, w którym drużyny te walczą w dodatku o mistrzostwo Polski? Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mieliśmy do czynienia z prawdziwym hitem hitów!

Faworytem spotkania była Legia, która zwyciężyła Jagiellonię w pięciu ostatnich meczach bezpośrednich. Podopieczni Michała Probierza nie byli jednak bez szans, a w dodatku motywowała ich ranga spotkania! Przed meczem tracili do lidera z Warszawy dwa punkty i w przypadku ewentualnej wygranej przeskoczyliby "Wojskowych" w tabeli, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Dodatkowo atmosferę podgrzewał fakt, że w pierwszym niedzielnym meczu Lech Poznań podzielił się punktami z Lechią Gdańsk, w związku z czym zwycięzca pojedynku w Białymstoku mógł odskoczyć pozostałym zespołom liczącym się w walce o tytuł.

Pierwsza połowa przypominała bezbramkowy pojedynek lechitów z lechistami... Poziom sportowy nie pasował do rangi meczu, a w grze obu drużyn było wiele niedokładności i nerwowości. Piłkarze byli jednak świadomi wagi spotkania i raz po raz dochodziło między nimi do przepychanek.

Najlepszą sytuację na otwarcie wyniku meczu miał w 19. minucie gry Kasper Hamalainen, jednak piłka po jego strzale, z lewej nogi, poszybowała daleko ponad bramkę Mariana Kelemena. Cztery minuty później, po przeciwnej stronie boiska, swoją szansę miał Fiodor Cernych, jednak jego uderzenie z ostrego kąta obronił Arkadiusz Malarz.

Druga odsłona dostarczyła zdecydowanie więcej emocji niż pierwsza! W 66. minucie piłkarze Jagiellonii wyszli z groźną kontrą i znaleźli się w sytuacji 3 na 2. Ostatni przy piłce był Cernych, jednak jego strzał o centymetry minął spojenie bramki legionistów. Niespełna dziesięć minut później futbolówka znalazła się w niej za sprawą Cilliana Sheridana, jednak sędziujący zawody Bartosz Frankowski słusznie odgwizdał ponad dwumetrowego spalonego.

W 88. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Vadis Odjidja-Ofoe, za uderzenie przedramieniem nie odstępującego go na krok Jacka Góralskiego. Belg nie zagra zatem w nadchodzącym spotkaniu z Koroną Kielce.

Gospodarzom nie wystarczyło jednak czasu, aby wykorzystać grę w przewadze i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Emocje związane z walką o mistrzowski tytuł będą nam zatem towarzyszyły do ostatniej kolejki spotkań!

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0

Żółte kartki: Burliga, Romańczuk, Runje - Moulin, Jędrzejczyk, Odjidja-Ofoe (dwie - 57' i 88').

Czerwona kartka: Odjidja-Ofoe.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga (58' Arvydas Novikovas), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Jacek Góralski, Taras Romanczuk – Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev (84' Karol Świderski), Fiodor Cernych (79' Dmytro Chomczenowski) – Cillian Sheridan.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin – Guilherme (90+4' Michał Kopczyński), Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hamalainen (80' Tomas Necid) – Miroslav Radovic (62' Dominik Nagy).

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo! Życzymy spokojnego wieczoru!

Sędzia Frankowski przed chwilą zakończył spotkanie! W czołówce Ekstraklasy zachowane zostało status quo. Emocje będą zatem do samego końca!

Ostatnia zmiana w Legii. Za Guilherme wchodzi Michał Kopczyński.

Zza pola karnego uderzył przed momentem Świderski, ale Malarz poradził sobie z jego strzałem.

Cztery minuty doliczył do regulaminowego czasu gry sędzia.

Mało czasu zostało Jagiellonii, aby wykorzystać grę w przewadze...

Skończyła się cierpliwość sędziego Frankowskiego. Za uderzenie Góralskiego przedramieniem Odjidja-Ofoe obejrzał drugą żółtą kartkę i został zmuszony, by zejść z boiska!

Przy linii końcowej ze Świderskim poradził sobie Jędrzejczyk.

Od dwóch minut oglądamy na boisku Necida, który zmienił Hamalainena. Teraz w miejsce Vassiljeva wszedł Karol Świderski.

Ależ ryzykował teraz Vadis... Belg odepchnął od siebie Góralskiego, a miał już na swoim koncie żółtą kartkę. Sędzia postanowił jednak oszczędzić Belga.

W ostatnim okresie zarysowała się przewaga Jagiellonii. Czy podopieczni Michała Probierza zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

O pomyłce nie może być mowy. Dobrą decyzję podjął sędzia Frankowski.

Piłka w siatce Legii! Gol nie zostaje jednak uznany, ponieważ Sheridan był na ponad dwumetrowym spalonym!

Do rzutu wolnego podszedł Vassiljev, jednak jego strzał był niecelny.

Z dobrą kontrą wychodziła Jagiellonia, jednak uciekającego Novikovasa sfaulował Jędrzejczyk. Obrońca Legii za faul taktyczny obejrzał żółtą kartkę i z powodu ich nadmiaru nie zagra w meczu z Koroną Kielce.

Żadna ze stron nie może wyprowadzić póki co decydującego ciosu...

Mądrze broni się teraz Jagiellonia. Bliski szczęścia był Guilherme, jednak nie udało mu się oddać strzału.

Ależ sytuację zmarnował teraz Cernych! Piłkarze Jagiellonii nie poradzili sobie w sytuacji 3 na 2, jednak strzał Litwina jedynie o centymetry minął spojenie bramki Malarza!

Wcześniej w ekipie gospodarzy Burligę zmienił Arvydas Novikovas.

Na boisku zameldował się właśnie Nagy. Z placu schodzi zaś Radović.

Przesadził teraz z siłą dośrodkowania Piotr Tomasik. Od autu wznowią legioniści.

Żółta kartka dla wspomnianego przed momentem Belga.

Strzałem głową chciał teraz zaskoczyć bramkarza gospodarzy Vadis. Czujny był jednak Kelemen!

Przy linii bocznej rozgrzewają się Dominik Nagy i Tomas Necid.

Z dobrą kontrą wyszła teraz Legia, jednak Vadis nieprzepisowo odepchnął od siebie Vassiljeva.

Uderzenia z dystansu próbował przed chwilą Odjidja-Ofoe, ale jego strzał minął lewy słupek bramki o dobre pięć metrów.

Łukasz Burliga zapędził się w pole karne Legii i sfaulował byłego zawodnika Jagi - Michała Pazdana.

Wracamy na drugą połowę. Arbiter daje znak i zaczynamy!

Do Białegostoku wrócimy za około kwadrans!

Pierwsza część meczu przypominała pojedynek pomiędzy Lechem i Lechią. Poziom sportowy z pewnością nie pasował do rangi spotkania, ponieważ emocji było jak na lekarstwo. Możemy mieć tylko nadzieję, że obraz gry zmieni się w drugiej odsłonie!

Sędzia Frankowski gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie i piłkarze schodzą do szatni na przerwę.

Świetna akcja Guilherme! Brazylijczyk poradził sobie z rywalem, jednak jego uderzenie sprzed pola karnego było bardzo niecelne.

W końcówce pierwszej połowy groźniejsi są przyjezdni, jednak nie potrafią udokumentować przewagi strzeleniem gola.

Ależ wyprowadził teraz akcję Vadis Odjidja-Ofoe! Belg poradził sobie z dwoma przeciwnikami i ostatecznie Romańczuk musiał ratować się faulem taktycznym.

Kolejna akcja Legii bez wykończenia. W polu karnym znalazł się Jędrzejczyk, ale zamiast uderzyć zgubił piłkę.

Na boisku nie jest jednak tak sympatycznie... Między piłkarzami obu stron cały czas iskrzy!

Niecodzienna sytuacja przy bocznej linii boiska. Guilherme i Probierz we wspólnym uścisku!

Niczym Ricardo Quaresma próbował zaskoczyć Malarza Cernych. Jego strzał zewnętrzną częścią stopy był jednak niecelny.

Dobry okres w grze podopiecznych Jacka Magiery. Bez większego zagrożenia dla bramki Kelemena.

Rzut rożny dla gości wywalczył Adam Hlousek.

Po starciu z Cillianem Sheridanem na boisku leży Moulin. Powtórki pokazały, że Irlandczyk nadepnął na stopę Francuza.

Ależ szansę miał teraz Fiodor Cernych! Mało brakowało, by Litwin wykorzystał poślizg Artura Jędrzejczyka, jednak jego strzał z ostrego kąta obronił Malarz.

Na swojej połowie rozgrywają teraz legioniści.

Ależ szansę miał teraz Kasper Hamalainen! Niepilnowany w polu karnym Jagiellonii Fin fatalnie uderzył jednak lewą nogą, a piłka poleciała daleko nad bramkę Kelemena!

Blisko szczęścia byli teraz legioniści. Mało brakowało, by Miroslav Radović wyszedł sam na sam z Marianem Kelemenem.

Kolejne nieporozumienie Góralskiego z Przemysławem Frankowskim. Od autu wznowi Legia.

Kontrowersyjna sytuacja w okolicy środka boiska. Vadis odepchnął od siebie Tarasa Romańczuka, a ten przewrócił się na murawę.

Dośrodkowanie pewnie łapie jednak Arkadiusz Malarz.

Faul Vadisa Odjidji-Ofoe nieopodal rogu pola karnego Legii. Rzut wolny wyegzekwuje Konstantin Vassiljev.

W grze obydwu zespołów póki co dominują próby długich podań, a także walka w środku pola. Żadna ze stron nie wyprowadziła jeszcze groźnej akcji.

Dobry przechwyt Jacka Góralskiego w środku pola, jednak później podał on do nikogo...

Na razie obie drużyny próbują się wzajemnie "wyczuć", a w ich poczynaniach jest dużo nerwowości.

Z długim podaniem Thibault Moulina bez problemu poradzili sobie obrońcy Jagi.

Pierwszy gwizdek sędziego Frankowskiego i piłkarze zaczęli grę!

Piłkarze wychodzą już na plac gry! Sędzią dzisiejszych zawodów będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

Legia ma szansę na pobicie rekordu Ekstraklasy w ilości wygranych meczów wyjazdowych! Obecny legioniści dzielą z Wisłą Kraków i Lechem Poznań (10).

26. urodziny obchodzi dzisiaj piłkarz "Wojskowych" Guilherme! Czy Brazylijczyk sprawi sobie prezent i wpisze się na listę strzelców?

Powoli zapełniają się trybuny białostockiego obiektu. Mecz z Legią obejrzy dzisiaj komplet publiczności!

Wspaniała atmosfera w Białymstoku elektryzuje chyba wszystkich! Czuć, że stawka tego spotkania jest niesamowita!

Zespoły wybiegną na murawę w następujących składach!

Witamy w relacji na żywo meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa! Która z drużyn zrobi milowy krok w kierunku mistrzostwa Polski? Przekonamy się już niebawem!