El. MŚ 2018: Polskie siatkarki rozgromiły Islandię

W drugim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata siatkarek reprezentacja Polski wygrała z Islandią 3:0. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego w imprezie rozgrywanej na warszawskim Torwarze.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego rywalizację o finały mistrzostw świata rozpoczęły od zdecydowanego zwycięstwa w meczu z reprezentantkami Cypru 3:0 (25:14, 25:17, 25:15). Siatkarki z Islandii nie miały wiele do powiedzenia w starciu z wicemistrzyniami olimpijskimi – Serbkami, z którymi przegrały 0:3 (13:25, 15:25, 9:25).

W meczu Polska – Islandia, każdy inny wynik, niż zdecydowane zwycięstwo gospodyń w trzech setach byłby wielką niespodzianką. Islandki są sklasyfikowane na 97. miejscu w rankingu FIVB i przyjechały do Warszawy po naukę. Reprezentantki Polski udzieliły im krótkiej lekcji siatkówki.

Spotkanie efektownie rozpoczęły gospodynie, które przy zagrywkach Mai Tokarskiej wypracowały sobie prowadzenie 4:0. Szybko jednak uwidoczniły się problemy z przyjęciem u Polek i siatkarki z Islandii odrobiły straty (7:7). W środkowej części seta Polki zaczęły wypracowywać sobie przewagę (16:13), którą w końcówce jeszcze powiększyły, pewnie wygrywając 25:16.

W drugim secie oglądaliśmy prawdziwy pogrom. Polki dominowały od początku do końca, wygrały 25:5, a siatkarki z Islandii wywalczyły zaledwie 1 (jeden!) punkt; pozostałe cztery zapisały na swym koncie po błędach gospodyń. Po okazałym zwycięstwie w drugiej partii podopieczne trenera Nawrockiego nieco przysnęły na początku trzeciej, co pozwoliło rozwinąć skrzydła ambitnym rywalkom (3:8). W środkowej części seta Polki odzyskały inicjatywę na parkiecie, a w końcówce Maja Tokarska rozbiła rywalki zagrywką. Tamara Kaliszuk ustaliła wynik trzeciej partii na 25:18 i zakończyła to jednostronne spotkanie.

Po meczu z Islandią polskie siatkarki czekają następne eliminacyjne boje. Rywalami będą kolejno: Słowacja (czwartek, 25 maja), Czechy (sobota, 27 maja) oraz Serbia (niedziela, 28 maja).

Polska – Islandia 3:0 (25:16, 25:5, 25:18)

Polska: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Tamara Kaliszuk, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Marlena Pleśnierowicz – Aleksandra Krzos (libero) oraz Patrycja Polak, Natalia Mędrzyk, Agata Witkowska (libero).
Islandia:
Jóna Guôlaug Vigfusdottir, Fjola Rut Svavarsdottir, Elísabet Einarsdóttir, Frida Sigurdardóttir, Thelma Dögg Grétarsdóttir, Berglind Gígja Jonsdóttir – Birta Björnsdottir (libero) oraz Steinunn Helga Björgolfsdottir (libero), Hjördis Eiriksdottir, Rósa Dögg Agisdóttir, Karen Bjorg Gunnarsdóttir, Asthildur Gunnarsdottir, Erla Ran Eiriksdóttir, María Rún Karlsdóttir.

Mecz zakończony
POLSKA
3:0
ISLANDIA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – ISLANDIA 3:0 (25:16, 25:5, 25:18) Tamara Kaliszuk zakończyła to spotkanie!

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 22:15 Polki coraz bliżej zwycięstwa.

Mecze do rozegrania w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2018:

2017-05-25: Serbia – Cypr (godzina 15.30)

2017-05-28: Serbia – Polska (20.30)

Zwycięzca turnieju uzyska bezpośredni awans do finałow MŚ; druga drużyna zagra w sierpniowym turnieju barażowym.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 21:14 Maja Tokarska - as serwisowy.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 18:14 Maja Tokarska - as serwisowy.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 17:14 Maja Tokarska - as serwisowy.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 16:14 Tamara Kaliszuk obiła blok rywalek. Dwa punkty przewagi Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 14:12 Sześć akcji z rzędu... Drugi czas dla trenera Islandii.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 12:12 Skutecznie Maja Tokarska! Straty odrobione!

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 11:12 Trzy akcje z rzędu padły łupem gospodyń; trener Daniele Capriotti wziął czas.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 11:12 Skutecznie Tamara Kaliszuk.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 9:12 Maja Tokarska z krótkiej.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 7:11 Islandki zablokowały atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 7:10 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 5:9 Skuteczny atak Zuzanny Efimienko.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 3:8 Przysnęły Polki na początku trzeciej partii... Pięć oczek straty na pierwszej przerwie.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 2:4 Niespodziewane prowadzenie siatkarek z Islandii na początku seta.

POLSKA – ISLANDIA 2:0, 1:2 Rozpoczął się trzeci set.

POLSKA – ISLANDIA 2:0 (25:16, 25:5) Koniec seta! Biało-czerwone rozgromiły rywalki!

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 22:4 Skuteczny atak Zuzanny Efimienko

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 20:4 Przestrzelona zagrywka siatkarek z Islandii.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 18:3 Tamara Kaliszuk - as serwisowy!

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 16:3 As serwisowy Tamary Kaliszuk i nokautująca przewaga Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 15:3 Atak w antenkę przez siatkarkę z Islandii.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 13:2 Maja Tokarska - as serwisowy!

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 11:2 Przerwana seria Polek.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 11:1 Trener Daniele Capriotti wziął drugi czas.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 10:1 Tamara Kaliszuk obiła blok rywalek.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 9:1 Malwina Smarzek - as serwisowy.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 8:1 Skuteczny blok i wyraźna dominacja Polek na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 6:1 Czas dla trenera reprezentacji Islandii.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 5:1 Tamara Kaliszuk obiła blok rywalek.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 3:1 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – ISLANDIA 1:0, 1:0 Rozpoczynamy drugiego seta!

POLSKA – ISLANDIA 1:0 (25:16) Autowy atak Elisabet Einarsdottir zakończył premierową odsłonę!

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 24:16 Piłka setowa dla gospodyń.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 23:15 Seria Polek przy zagrywkach Marleny Pleśnierowicz.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 21:15 Trener Daniele Capriotti wziął drugi czas.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 20:15 Tamara Kaliszuk obiła blok rywalek.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 19:15 Czas dla szkoleniowca Islandii.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 19:15 Maja Tokarska skutecznie ze środka.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 17:15 Zablokowana Malwina Smarzek.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 17:14 Skuteczny atak Zuzanny Efimienko.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 16:13 Skuteczny blok i trzy oczka zaliczki gospodyń na drugiej przerwie.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 14:13 Dotknięcie siatki przez jedną z Polek.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 13:10 Błąd po stronie siatkarek Islandii.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 10:9 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 9:9 O czas poprosił trener Jacek Nawrocki.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 8:7 Punkt zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 7:7 Siatkarki z Islandii odrobiły straty...

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 7:6 Fjola Svavarsdottir - as serwisowy!

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 6:2 Skuteczny atak Tamary Kaliszuk.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 4:0 Mocne otwarcie gospodyń przy zagrywkach Mai Tokarskiej.

POLSKA – ISLANDIA 0:0, 1:0 Rozpoczął się drugi mecz polskich siatkarek na turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2018.

Polska:
Kaliszuk, Pleśnierowicz, Grajber, Efimienko, Smarzek, Tokarska – Krzos (libero).
Islandia: Sigurdardottir, Svavarsdottir, Einarsdottir, Gretardottir, Vigfursdottir, Jonsdottir – Bjorgolfsdottir (libero).

Słuchamy hymnów obu państw.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Marek Magiera i Maciej Jarosz.

Dotychczasowe mecze turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018:

2017-05-23: Czechy - Słowacja 3:1 (18:25, 25:15, 25:17, 25:16)
2017-05-23: Serbia - Islandia 3:0 (25:13, 25:15, 25:9)
2017-05-23: Polska - Cypr 3:0 (25:14, 25:17, 25:15 )

2017-05-24: Czechy - Serbia 0:3 (19:25, 19:25, 24:26)
2017-05-24: Cypr - Słowacja 0:3 (15:25, 13:25, 10:25)

El. MŚ siatkarek 2018: Zdecydowane zwycięstwo Słowaczek

W drugim spotkaniu drugiego dnia turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata siatkarek Cypr przegrał ze Słowacją 0:3. We wcześniejszym meczu wicemistrzynie olimpijskie Serbki, również w trzech setach, pokonały Czeszki. W swych pierwszych meczach turnieju eliminacji do MŚ rozgrywanego na warszawskim Torwarze obie ekipy poniosły porażki.

El. MŚ siatkarek 2018: Drugie zwycięstwo Serbii

Drugi dzień zmagań rozgrywanego na warszawskim Torwarze turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata siatkarek rozpoczęło spotkanie Czech i Serbii. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem faworyzowanych Serbek 3:0. W pierwszym dniu turnieju obie ekipy zanotowały zwycięstwa. Serbia rozgromiła Islandię 3:0 (25:13, 25:15, 25:9); Czeszki, mimo kłopotów w pierwszym secie, wygrały ze Słowacją 3:1 (18:25, 25:15, 25:17, 25:16).

Polska - Islandia. Transmisja w Polsacie Sport

Czas na drugi dzień zmagań turnieju eliminacyjnego do siatkarskich mistrzostw świata kobiet! Już w środę, w warszawskim Torwarze Polki zmierzą się z Islandkami! Transmisja meczu w Polsacie Sport! Marsz w kierunku kwalifikacji do mistrzostw, które w przyszłym roku odbędą się na parkietach w Japonii, Polki rozpoczęły we wtorek.

Rozpoczęliśmy już studio Polsatu Sport. Gośćmi Przemysława Iwańczyka są Ireneusz Mazur oraz Łukasz Kadziewicz.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Islandia. Początek spotkania o godzinie 20.30.