ATP Lyon: Berdych lepszy od Raonica w półfinale

Rozstawiony z numerem pierwszym Kanadyjczyk Milos Raonic przegrał z Czechem Tomasem Berdychem (nr 3.) 6:7 (5-7), 6:7 (2-7) w półfinale turnieju tenisowego ATP na kortach ziemnych w Lyonie. Drugim finalistą został rozstawiony z "dwójką" Francuz Jo-Wilfried Tsonga.

Reprezentant gospodarzy wyeliminował w trzech setach Gruzina Nikoloza Basilaszwilego - 6:2, 3:6, 6:1.

Tsonga i Berdych są sąsiadami w światowym rankingu - Francuz zajmuje 13., a Czech 14. lokatę. Tsonga jest o pięć miesięcy starszy od rywala. W karierze wygrał 14 turniejów, a Berdych ma o jeden triumf mniej. W dotychczasowych 12 bezpośrednich pojedynkach Czech był lepszy osiem razy.

Turniej w Lyonie do kalendarza ATP wrócił po długiej przerwie. W latach 1987-2009 zmagania w tym mieście rozgrywane były w hali na kortach twardych.

W Lyonie i Genewie odbywają się ostatnie imprezy przed wielkoszlemowym French Open. Pierwsze mecze na kortach Rolanda Garrosa zostaną rozegrane w niedzielę.