Brązowy medal Azotów Puławy

Piłka ręczna

W rewanżowym meczu o 3. miejsce mistrzostw Polski piłkarze ręczni Azotów Puławy pokonali we własnej hali MMTS Kwidzyn 30:20 (17:12) zdobywając brązowe medale. Pierwszy mecz w Kwidzynie wygrał MMTS 24:18. Jest to trzeci z rzędu brązowy medal Azotów.

Sześciobramkowa przewaga z pierwszego meczu w Kwidzynie w roli faworyta stawiała zawodników MMTS, co zdawał się potwierdzać początkowy fragment spotkania. To goście zdobyli pierwszego gola i po dziesięciu minutach mieli trzybramkowe prowadzenie 6:3.

Puławianie po trafieniach Bartosza Jureckiego, Nikoli Prce i Krzysztofa Łyżwy doprowadzili do wyrównania i zdobyli także kolejne trzy bramki nie tracąc żadnej. W 19. min. było więc 9:6 dla Azotów. Wprawdzie po dwóch kontrach finalizowanych przez Adriana Nogowskiego podopieczni Patryka Rombla nawiązali kontakt, ale od 20. min. to podopieczni Marcina Kurowskiego systematycznie powiększali przewagę.

W pierwszej minucie po przerwie po indywidualnej akcji i trafieniu Przemysława Krajewskiego było 18:12, co oznaczało, że Azoty odrobiły straty z pierwszego spotkania. W 38. min. po znakomitej bramce rutyniarza Bartosza Jureckiego puławianie uzyskali siedmiobramkową przewagę, a cztery minuty powiększyli ją o kolejne dwa trafienia. Goście jeszcze rzucili się do frontalnego ataku, jednak w tym okresie kapitalnie spisywał się bramkarz Wadim Bogdanow, nie pozwalając na odrabianie dystansu. Natomiast w ataku brylowali Prce, Rafał Przybylski, Krajewski oraz Jurecki i na cztery minuty przed końcową syreną Azoty wygrywały 28:17, co praktycznie przesądziło o ich wysokim zwycięstwie i trzecim z rzędu brązowym medalu.

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 30:20 (17:12)

Azoty: Walenty Koszowy, Wadim Bogdanow, Sebastian Zapora - Robert Orzechowski, Krzysztof Łyżwa 5, Michał Kubisztal, Adam Skrabania, Rafał Przybylski 7, Paweł Grzelak, Piotr Masłowski 1, Przemysław Krajewski 1, Bartosz Jurecki 3, Nikola Prce 10, Jan Sobol 3

MMTS: Paweł Kiepulski, Krzysztof Szczecina - Paweł Genda 2, Kamil Krieger 5, Michał Peret, Marek Szpera 2, Tomasz Klinger, Przemysław Rosiak 2, Adrian Nogowski 6, Mateusz Seroka 1, Arkadiusz Ossowski 1, Michał Potoczny, Kelian Janikowski 1