Juventus przypieczętował mistrzostwo wygraną z Bolonią

Juventus Turyn zwycięstwem nad Bolonią 2:1 w ostatniej, 38. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej przypieczętował szóste z rzędu mistrzostwo kraju. Bramkę dająca wygraną w 94. minucie strzelił 17-letni Moise Kean, młodzieżowy reprezentant Włoch.

Tym samym zapisał się w historii Serie A. Jest pierwszym graczem urodzonym po 2000 roku, który wpisał się na listę strzelców ekstraklasy.

Na 20 minut przed końcem Juventus, który mistrzowską serię zainaugurował w sezonie 2011/12, przegrywał 0:1. Do remisu doprowadził mający polskie korzenie Paulo Dybala, a sukces zapewnił w doliczonym czasie gry młody Kean. To jego pierwszy gol w rozgrywkach.

W ekipie mistrzów zabrakło na boisku bramkarza Gianluigiego Buffona oraz Leonardo Bonucciego i Mario Mandzukica. 3 czerwca Juventus w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów zmierzy się na stadionie w walijskim Cardiff z Realem Madryt.

Klub z Turynu ma siedem punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli AS Roma, która w niedzielę spotka się z FC Genoa. Na czwartą lokatę awansowała Atalanta Bergamo, która pokonała Chievo Werona 1:0.