Puchar Króla dla Barcelony!

FC Barcelona pokonała w finale Pucharu Hiszpanii Deportivo Alaves 3:1 i po raz 29 zdobyła to trofeum. Tak naprawdę już po pierwszej połowie było wiadomo, kto wyjedzie z Madrytu z tym trofeum. Bramki dla "Blaugrany" zdobywali Lionel Messi, Neymar oraz Paco Alcacer.

Brak największych rywali Barcelony w finale Pucharu Króla był już sporym zaskoczeniem. Dla ”Dumy Katalonii” nie był to zbytnio udany sezon. Porażka w Lidze Mistrzów oraz w La Liga spowodowały, że jedynym trofeum o jakie podopieczni Luisa Enrique mogli powalczyć był puchar. Barca do spotkania z Deportivo przystępowała bez Luisa Suareza, który miał problemy z mięśniem.

Nie najlepiej zaczęło się jednak to spotkanie dla Barcelony. Już w 11. minucie kontuzji nabawił się Javier Mascherano. W jego miejscu pojawił się Andre Gomes. Pół godziny musieli czekać kibice zgromadzeni na Estadio Vicente Calderon na pierwszego gola. Obronę Alaves rozmontował duet Neymar-Messi. Ku zdziwieniu wszystkich po trzech minutach rywale wyrównali.

Barcelona kontrolowała jednak mecz i jeszcze przed przerwą strzeliła dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Neymar oraz Paco. Przy trafieniu na 3:1 większość pracy wykonał Messi, który minął kilku rywali i kapitalnie wyłożył futbolówkę Hiszpanowi.

Piłkarze Enrique wyraźnie nie forsowali tempa. Mieli dobry wynik, a piłkarze z Alaves nie robili zbyt wiele, by odwrócić losy spotkania. Barca bawiła się grą i pewnie dowiozła wynik do końca. To 29. Puchar Króla dla Barcelony.

Barcelona – Alaves 3:1 (3:1)

Bramki: Messi 30’, Neymar 45’, Paco 45+3’ – Hernandez 33’

Barcelona: Cillessen – mascherano (Gomes 11’), Pique, Umtiti, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Paco, Neymar.

Alves: Pacheco – Vigaray, Ely, Feddal – Kiko, Llorente, Garcia, Hernandez – Mendez (Camaras 59’), Deyverson, Ibai (sobrino 60’).

Żółte kartki: Umtiti, Iniesta, Messi – Ely, Garcia, Mendez.