Na najwyższym stopniu podium stanęły Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Srebrne krążki wywalczyli z kolei: Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup z dwójki podwójnej, męska czwórka podwójna (Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak) i ósemka (Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, sternik: Daniel Trojanowski) oraz kobieca czwórka bez sterniczki (Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska).

W niedzielę Polacy startowali w ośmiu z 17 finałów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej - z ośmioma krążkami - zajęły Włochy. Zawodnicy z Italii trzykrotnie triumfowali, raz stanęli na drugim stopniu podium, a czterokrotnie wywalczyli brąz.

Przed rokiem w Brandenburgu biało-czerwoni mieli dwa krążki. Wówczas kobieca czwórka podwójna zajęła drugie, a kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej - trzecie miejsce. W tym roku obie osady popłynęły w innych składach.

Wyniki:

mężczyźni

jedynka

1. Ondrej Synek (Czechy) 6.48,130        
2. Damir Martin (Chorwacja) 6.50,020
3. Stanislau Szczarbaczenia (Białoruś) 6.52,990

jedynka wagi lekkiej

1. Michael Schmid (Szwajcaria) 6.51,720
2. Peter Galambos (Węgry) 6.51,850
3. Niels van Zandweghe (Belgia) 6.51,910
...
5. Artur Mikołajczewski (Polska) 6.57,040

dwójka podwójna

1. Filippo Mondelli, Luca Rambaldi (Włochy) 6.20,920
2. Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (Polska) 6.22,100
3. Barnabe Delarze, Roman Roeoesli (Szwajcaria) 6.24,160

dwójka bez sternika

1. Matteo Lodo, Giuseppe Vicino (Włochy) 6.22,580
2. Valentin Onfroy, Theophile Onfroy (Francja) 6.25,960
3. Milos Vasic, Nenad Bedik (Serbia) 6.27,680

dwójka bez sternika wagi lekkiej

1. Shane O'Driscoll, Mark O'Donovan (Irlandia) 6.32,340
2. Aleksiej Kiaszko, Nikita Bołozin (Rosja) 6.34,740
3. Alfonso Scalzone, Giuseppe Di Mare (Włochy) 6.34,890

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. Pierre Houin, Jeremie Azou (Francja) 6.17,670
2. Gary O'Donovan, Paul O'Donovan (Irlandia) 6.20,060
3. Stefano Oppo, Pietro Ruta (Włochy) 6.20,360
4. Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski (Polska) 6.20,520

czwórka bez sternika

1. Włochy 5.54,520
2. Rumunia 5.56,070
3. Rosja 5.56,860

czwórka podwójna

1. Litwa 5.44,650
2. Polska 5.48,020

(Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak)

3. Włochy 5.49,130

czwórka bez sternika wagi lekkiej

1. Rosja 6.08,090
2. Włochy 6.08,230
3. Czechy 6.14,740

ósemka

1. Niemcy 5.28,030

2. Polska 5.30,910  

                                
(Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs,
Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski,
sternik: Daniel Trojanowski)

3. Holandia 5.31,050

kobiety

jedynka

1. Victoria Thornley (W. Brytania) 7.34,230
2. Jekaterina Karsten (Białoruś) 7.34,230
3. Annekatrin Thiele (Niemcy) 7.35,790

jedynka wagi lekkiej

1. Emma Fredh (Szwecja) 7.36,240
2. Denise Walsh (Irlandia) 7.38,000
3. Patricia Merz (Szwajcaria) 7.39,940
...

Joanna Dorociak (Polska) 7.54,400 - 4. w finale B

dwójka podwójna

1. Kristyna Fleissnerova, Lenka Antosova (Czechy) 7.04,750
2. Lisa Scheenaard, Marloes Oldenburg (Holandia) 7.06,240
3. Kiri Tontodati, Stefania Gobbi (Włochy) 7.07,790
...
5. Olga Michałkiewicz, Joanna Hentka (Polska) 7.11,190

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak (Polska) 6.58,550
2. Marieke Keijser, Ilse Paulis (Holandia) 7.02,560
3. Katherine Copeland, Emily Craig (W. Brytania) 7.03,020

dwójka bez sterniczki

1. Madalina Beres, Laura Oprea, (Rumunia) 7:00.530
2. Hedvig Rasmussen, Christina Johansen (Dania) 7:04.360
3. Karen Bennett, Holly Norton (W.Brytania) 7:06.650

czwórka bez sterniczki

1. Rumunia 6.51,64

(Cristiana-Georgiana Popescu, Alina Pop, Beatrice-Madaline Parfenie, Roxana Parascanu)

2. Polska 6.55,32

(Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska)

3. Holandia 6.59,23

(Willeke Vossen, Marleen Verburgh, Annemarie Bernhard, Lisanne Brandsma)

czwórka podwójna

1. Niemcy 6.24,080
2. Holandia 6.25,630
3. W.Brytania 6.26,540
4. Polska 6.30,260

(Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillman)

ósemka

1. Rumunia 6.10,350
2. Holandia 6.12,860
3. Rosja 6.16,050