PGNiG: Daćko najlepszym zawodnikiem sezonu

Piłka ręczna

Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze) został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu 2016/17 ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Statuetki Gladiatorów wręczono podczas uroczystej Gali PGNiG Superligi w Warszawie. Nagrodami wyróżniono dziewięciu zawodników i trenera.

Szczypiornistów nominowanych do nagród Gladiatorów wybrała kapituła złożona z ekspertów piłki ręcznej. Ich nazwiska w każdej kategorii zostały rozesłane do klubów ekstraklasy, a tam zawodnicy i trenerzy oddali na nich swoje głosy. Laureata w kategorii Odkrycie Sezonu wybrali kibice w głosowaniu na stronie PGNiG Superligi.

W tym sezonie wprowadzono nowy system rozgrywek, z podziałem na dwie grupy i brakiem remisów. Złoty medal mistrzostw Polski wywalczyła drużyna Vive Tauronu Kielce, prowadzona przez Tałanta Dujszebajewa. To 14. w historii i szósty z rzędu tytuł dla zespołu kieleckiego.

W finałowym dwumeczu Vive pokonało Orlen Wisłę Płock, której trenerem jest aktualny selekcjoner reprezentacji Polski Piotr Przybecki. Po brąz sięgnęły Azoty Puławy po wygranej z MMTS Kwidzyn.