PLK: Mistrzowie znowu powalczą o złoto!

Stelmet BC Zielona Góra pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 95:71 (26:16, 21:26, 21:23, 27:6) w decydującym spotkaniu półfinałowym i dzięki temu ponownie powalczy o złote medale Polskiej Ligi Koszykówki.

Trochę lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy po trafieniach Shawna Kinga prowadzili 7:3. Szybko dwa faule złapał Vladimir Dragicević, ale dobrze zastępował go Adam Hrycaniuk. Dość długo gospodarze nie mogli doprowadzić chociażby do remisu, ale dokonał tego później rzutami wolnymi James Florence. Stelmet zanotował ostatecznie serię 14:0 i po trójce Przemysława Zamojskiego było 26:16 po 10 minutach gry.

Na początku drugiej kwarty BM Slam Stal szybko zbliżyła się na trzy punkty dzięki rzutowi Szymona Szewczyka. Tempo gry było bardzo szybkie i wszystko toczyło się w rytmie kosz za kosz. Mistrzowie utrzymywali swoją przewagę, chociaż ostrowianie ciągle gonili. Po trójce Thomasa Kelatiego gospodarze uciekli jednak na osiem punktów. W końcówce ekipa Emila Rajkovicia ponownie się zbliżała, ale dzięki akcji Nemanji Djurisicia zielonogórzanie wygrywali po pierwszej połowie 47:42.

BM Slam Stal dobrze weszła w trzecią kwartę – dzięki trafieniom Christo Nikołowa i Shawna Kinga zdobyła nawet minimalną przewagę. Od tego momentu serią 10:0 popisali się gospodarze i po rzutach wolnych Łukasza Koszarka było 61:52. Świetnie prezentował się też Armani Moore – to właśnie dzięki niemu Stelmet mógł kontrolować sytuację na parkiecie. Trójka Aarona Johnsona zbliżyła jednak gości na zaledwie trzy punkty po 30 minutach gry.

Dzięki Adamowi Hrycaniukowi i Przemysławowi Zamojskiemu ekipa trenera Artura Gronka znowu odskoczyła na osiem punktów na początku czwartej kwarty. Kolejne akcje Armaniego Moore’a pozwoliły gospodarzom prowadzić nawet 81:69 na pięć minut przed końcem. Tego BM Slam Stal nie była już w stanie odrobić. Stelmet zwyciężył aż 95:71 i tym samym awansował do wielkiego finału Polskiej Ligi Koszykówki.

Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 95:71 (26:16, 21:26, 21:23, 27:6)

Stelmet BC Zielona Góra: Armani Moore 21, Adam Hrycaniuk 15, Przemysław Zamojski 13, James Florence 12, Thomas Kelati 11, Vladimir Dragicevic 8, Łukasz Koszarek 7, Nemanja Djurisic 4, Jarosław Mokros 2, Karol Gruszecki 2.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Marc Antonio Carter 17, Aaron Johnson 10, Shawn King 10, Łukasz Majewski 8, Szymon Szewczyk 7, Christo Nikołow 5, Kamil Chanas 5, Mateusz Kostrzewski 5, Robert Tomaszek 4, Tomasz Ochońko 0, Mateusz Zębski 0.