Italia na kolanach! Drugie zwycięstwo Orłów De Giorgiego

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Włoch 3:1 w swym drugim występie w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Wcześniej podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego ograli 3:2 Brazylię.

Polacy na początek Ligi Światowej stoczyli trudne, wygrane po tie-breaku starcie z reprezentacją Brazylii. W tym niezwykle ciekawym spotkaniu zaprezentowali się prawie wszyscy powołani zawodnicy, w tym młodzi Bartłomiej Lemański, Maciej Muzaj i Aleksander Śliwka. Trener de Giorgi był w komfortowej sytuacji, rotowanie składem przynosiło oczekiwane efekty.

Reprezentacja Włoch, podobnie jak kadra Polski, przeszła wiele zmian, w ekipie na Ligę Światową zabrakło między innymi dwóch wielkich gwiazd: Osmany Juantoreny i Ivana Zaytseva. W swoim pierwszym meczu Włosi pokazali niezłą formę i pokonali Irańczyków bez straty seta.

Polacy lepiej rozpoczęli drugie dla obu ekip starcie w Lidze Światowej (8:5), ale w środkowej części seta gospodarze odrobili straty i przejęli inicjatywę. W końcówce podopieczni De Giorgiego popełniali błędy i przegrali tę partię 21:25. To właśnie błędy własne i słabe przyjęcie w polskiej ekipie przesądziło o sukcesie Włochów.

W drugim secie Polacy poprawili przyjęcie, co przełożyło się na skuteczną grę w ataku; popełniali dużo mniej błędów i zaczęli dominować w bloku (4–0 w tym elemencie). Efektem była wyraźna przewaga na obu przerwach technicznych (8:4, 16:12) i dominacja w końcówce seta, którego wynik na 25:17 ustalił asem serwisowym Lemański. Podobny przebieg miał set numer trzy, którego Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia (4:0). W kolejnych akcjach zdołali tę przewagę utrzymać, po kolejnym asie serwisowym Lemańskiego prowadzili już 12:4, na drugiej przerwie 16:9. Końcówka seta znów nie przyniosła emocji: Polacy pewnie wygrali 25:18.

Czwarta odsłona miała najbardziej zacięty przebieg. Siatkarzom Italii pomogły roszady w składzie, dużo wniósł np. Giulio Sabbi. Włosi efektownie rozpoczęli seta (2:6), ale Polacy szybko odrobili straty (9:9). Później wynik długo oscylował wokół remisu (12:12, 18:18, 23:23). Dwa ostatnie słowa w tym meczu należały do Dawida Konarskiego, który najpierw wywalczył piłkę setową, a następnie skutecznym atakiem zakończył to spotkanie (25:23).

Polska – Włochy 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:23)

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Damian Wojtaszek (libero), Aleksander Śliwka.
Włochy: Simone Gianelli, Filippo Lanza, Davide Candellaro, Luca Vettori, Luigi Randazzo, Mateo Piano – Massimo Colaci (libero) oraz Nicola Pesaresi, Oleg Antonov, Simone Buti, Giulio Sabbi, Fabio Balaso (libero), Iacopo Botto.

Relacja zakończona

POLSKA – WŁOCHY 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:23) Dawid Konarski skutecznym atakiem zakończył to spotkanie! Drugie zwycięstwo biało-czerwonych w tej edycji Ligi Światowej!

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 24:23 Dawid Konarski - piłka meczowa dla Polski!

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 23:22 Oleg Antonow zaserwował w siatkę.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 22:22 Aleksander Śliwka pomylił się w ataku. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 22:20 Skuteczny atak po skosie w wykonaniu Dawida Konarskiego.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 21:19 Gianlorenzo Blengini poprosił o drugi czas.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 21:19 Michał Kubiak obił włoski blok.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 19:18 Aleksander Śliwka również pomylił się w polu zagrywki. Seria zepsutych serwisów.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 19:17 Simone Giannelli również zmarnował zagrywkę.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 18:17 Dawid Konarski przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 18:16 Gianlorenzo Blengini poprosił o czas.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 17:16 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 16:16 Skuteczny atak Filippo Lanzy

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 15:14 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 14:14 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 12:14 Oleg Antonow - as serwisowy (105 km/h).

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 12:12 Giulio Sabbi przestrzelił zagrywkę.

Polska - Włochy: Intuicyjna wystawa Drzyzgi i bombowy atak Kubiaka

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 9:9 Oleg Antonow przestrzelił atak z drugiej linii.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 6:8 Dwa punkty straty Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 5:7 Giulio Sabbi popisał się skutecznym atakiem w dziewiąty metr, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 5:6 Dawid Konarski z prawego skrzydła po prostej.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 2:6 Giulio Sabbi popisał się kolejną dobrą zagrywką, a Włosi zakończyli akcję skutecznym blokiem.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 2:5 Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 2:3 Davide Candellaro zaserwował w siatkę.

POLSKA – WŁOCHY 2:1, 1:0 Mateusz Bieniek skutecznym atakiem z przesuniętej krótkiej rozpoczął czwartego seta.

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Włochami!

Mecz Polska - Włochy będzie drugim dla polskich siatkarzy w Lidze Światowej 2017. W piątek "Biało-Czerwoni" rozprawili się 3:2 z Brazylijczykami. Najlepszym zawodnikiem tego meczu wybraliście Aleksandra Śliwkę. Poniżej możecie głosować na najlepszego polskiego siatkarza w potyczce z Włochami.

POLSKA – WŁOCHY 2:1 (21:25, 25:17, 25:18) Bartłomiej Lemański zakończył trzecią partię skutecznym blokiem.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 24:18 Maciej Muzaj po bloku w aut. Piłka setowa dla Polski!

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 23:17 Kiwka Macieja Muzaja. Czas dla szkoleniowca Italii.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 22:17 Aleksander Śliwka zaserwował w taśmę.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 21:15 Kolejna pomyłka gospodarzy w polu zagrywki.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 20:14 Davide Candellaro przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 18:13 Skuteczny atak Olega Antonowa. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 18:10 Fabian Drzyzga - as serwisowy (62 km/h).

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 17:10 Dawid Konarski przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 16:9 Filippo Lanza zablokowany! Wyraźna przewaga Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 15:9 Michał Kubiak skutecznie z lewego skrzydła.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 14:8 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 12:6 Bartosz Kurek - atak po skosie w aut.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 12:4 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 11:4 Skuteczny blok. Seria wygranych akcji przez Polaków.

Nietypowy atak Lemańskiego

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 8:4  Po ataku Bartłomieja Lemańskiego Polacy mają cztery punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 6:2 Skuteczny pojedynczy blok Dawida Konarskiego

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 5:2 Skuteczny atak po prostej w wykonaniu Dawida Konarskiego

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 4:1 Luca Vettori - pierwszy punkt dla Włochów w tej partii.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 4:0 Gianlorenzo Blengini już po czterech akcjach poprosił o czas.

POLSKA – WŁOCHY 1:1, 3:0 Mateusz Bieniek - as serwisowy (48 km/h). Dobry początek trzeciej partii w wykonaniu Polaków.

POLSKA – WŁOCHY 1:1 (21:25, 25:17) Bartłomiej Lemański asem serwisowym zakończył drugiego seta.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 24:17 Michał Kubiak skutecznym atakiem z drugiej linii dał Polakom piłkę setową.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 22:16 Luigi Randazzo zaatakował po bloku, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 21:15 Włosi zaczynają popełniać błędy w końcówce seta.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 20:15 Luca Vettori przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 19:14 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 18:13 Bartosz Kurek - as serwisowy (106 km/h). Gianlorenzo Blengini poprosił o drugi czas.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 16:13 Bartosz Kurek zaatakował w aut.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 16:12 Mateusz Bieniek ustalił wynik na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 14:9 Skuteczny blok Polaków. Gianlorenzo Blengini poprosił o czas.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 13:9 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 10:8 Luca Vettori znów skutecznie.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 10:7 Luca Vettori kiwnął polski blok.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 9:5 Przestrzelona zagrywka Włochów.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 8:4 Wyraźna przewaga Polaków na pierwszej przerwie po autowym ataku Luigiego Randazzo.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 5:3 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 4:2 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – WŁOCHY 0:1, 1:1 Rozpoczął się drugi set.

A to jedna z najciekawszych akcji pierwszego seta:

Kapitalny blok w wykonaniu Polaków w meczu z Włochami

POLSKA – WŁOCHY 0:1 (21:25) Pierwszy set dla siatkarzy Italii. Mateusz Bieniek zakończył tę partię autowym serwisem.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 21:24 Michał Kubiak obił włoski blok.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 20:24 Piłka setowa dla siatkarzy Italii.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 20:23 Mateusz Bieniek z krótkiej.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 19:22 Bartosz Kurek obił blok rywali.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 18:22 Włosi coraz bliżej wygranej w pierwszym secie.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 18:20 Luca Vettori skutecznie zaatakował po prostej.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 18:19 Jakub Kochanowski na boisku. Skuteczna kontra Polaków. Gianlorenzo Blengini wziął czas.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 17:19 Luigi Randazzo przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 16:19 Bartosz Kurek zaatakował po skosie w aut.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 16:18 Ferdinando De Giorgi wziął drugi czas.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 16:17 Luigi Randazzo - as serwisowy.

Liga Światowa: Szczególny mecz De Giorgiego

Włoski szkoleniowiec polskich siatkarzy Ferdinando De Giorgi po raz pierwszy w karierze będzie prowadzić zespół przeciwko reprezentacji swojej ojczyzny. O godz. 14 w Pesaro biało-czerwoni zmierzą się z Italią w drugim występie w tegorocznej Lidze Światowej.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 16:15 Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie po zepsutej zagrywce gospodarzy.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 15:15 Dawid Konarski zagrał w taśmę, Włosi odrobili straty.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 15:14 Michał Kubiak nie skończył ataku, skutecznie skontrowali Włosi.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 15:12 Punktowy blok Polaków.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 14:12 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 13:12 Michał Kubiak zablokowany.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 13:10 Filippo Lanza pomylił się w polu zagrywki.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 12:10 Siatkarze Italii wygrali trzy akcje z rzędu. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 12:9 Kolejna kapitalna akcja, pełna efektownych obron po włoskiej stronie, zakończona autowym atakiem Dawida Konarskiego.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 12:7 Bartosz Kurek popisał się efektownym plasem nad blokiem Włochów.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 11:7 Skuteczny atak Filippo Lanzy.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 10:6 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 9:5 Michał Kubiak zakończył kontrę Polaków.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 8:5 Trzy oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 7:5 Simone Giannelli z przechodzącej piłki.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 6:3 Kapitalna akcja wygrana przez Polaków!

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 4:2 Luca Vettori popełnił błąd w ataku.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 2:2 Nerwowe odbicie Bartłomieja Lemańskiego i Włosi szybko odrobili straty.

POLSKA – WŁOCHY 0:0, 2:0 Rozpoczynamy drugi mecz Polaków w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Włochy: Simone Giannelli, Luigi Randazzo, Filippo Lanza, Matteo Piano, Davide Candellaro, Luca VettoriMassimo Colaci (libero).

Słuchamy hymnów obu państw.

Wymarzony debiut Śliwki. Cały występ z Brazylią (WIDEO)

Aleksander Śliwka był jednym z głównych bohaterów piątkowego meczu reprezentacji Polski z Brazylią. Urodzony w 1995 roku siatkarz zmienił w trzecim secie Bartosza Kurka i kończył trudne piłki w ważnych momentach spotkania. Cały występ Śliwki z Brazylią w załączonym materiale wideo.

Włosi w pierwszym meczu triumfowali bez straty seta:

Liga Światowa: Udany start Włochów

W drugim meczu polskiej grupy Włosi wygrali z Iranem 3:0. Gospodarze rozegrali bardzo dobre spotkanie i po pierwszej kolejce zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy A1. NA początku spotkania Włosi objęli prowadzenie 12:9. Iran zmniejszył straty do jednego punktu, jednak później jeden z zawodników zaatakował w aut.

Liga Światowa: Polska - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Reprezentacja Polski dobrze rozpoczęła rozgrywki Ligi Światowej, w drugim pojedynku podopieczni Ferdinando de Giorgiego zagrają z odmłodzoną reprezentacją Włoch. Transmisja meczu Polska - Włochy od 14:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Polacy na początek Ligi Światowej stoczyli trudny pojedynek z reprezentacją Brazylii.

Wyjściowy skład Polaków na Włochy identyczny, jak w meczu z Brazylią (Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski na libero) - informuje z Pesaro Tomasz Swędrowski.

Przypomnijmy, że w swym inauguracyjnym występie w tegorocznej edycji Ligi Światowej polscy siatkarze pokonali mistrzów olimpijskich Brazylijczyków 3:2 . Zobacz skrót meczu:

Polska - Brazylia 3:2. Skrót meczu

Polscy siatkarze pokonali mistrzów olimpijskich Brazylijczyków 3:2 w swym inauguracyjnym występie w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Zobacz skrót meczu. Spotkanie z Brazylią było pierwszym meczem o punkty, który reprezentacja Polski rozegrała pod wodzą włoskiego szkoleniowca Ferdinando De Giorgiego.

Rozpoczęliśmy już przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ryszard Bosek, Wojciech Drzyzga oraz Ireneusz Mazur.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Światowej Polska - Włochy. Początek spotkania o godzinie 14.00.