Wyrównany mecz i porażka Linette. Switolina w 1/8 finału

1/8 finału French Open nie dla Magdy Linette. Polka dzielnie walczyła, ale przegrała z faworyzowaną Eliną Switoliną 4:6, 5:7. W całym meczu jednak Linette straciła zaledwie dwa swoje podania.

Trzecia runda French Open to życiowy sukces Magdy Linette. Polka walczyła jak równy z równym z rozstawioną z numerem piątym Ukrainką, najlepszą zawodniczką tego sezonu. W całym meczu została przełamana dwukrotnie.

W pierwszym secie pierwsze przełamanie było już na początku, Switolina objęła prowadzenie 2:1, a po utrzymaniu serwisu było już 3:1. W kolejnych gemach żadna z zawodniczek nie dała się przełamać. Cały set obfitował w kończące uderzenia, zarówno te wygrane przez Switolinę, jak i przez Linette. Ukrainka popełniła kilka podwójnych błędów serwisowych, jednak za każdym razem odpowiadała mocnymi serwisami i wykorzystywała słabe returny Polki.

W drugiej partii na przełamanie trzeba było poczekać aż 10 gemów. Zawodniczki grały bardzo równo, praktycznie nie było widać, że między zawodniczkami jest aż 88 miejsc różnicy w rankingu WTA. Polka czarowała skrótami i dobrą grą przy siatce. Ważnym momentem był piąty gem, kiedy Polka nie wykorzystała aż czterech break pointów. Przy stanie 5:5 i przewadze Ukrainki piłka nieszczęśliwie przetoczyła się po taśmie. Dzięki temu zagraniu Switolina cieszyła się z przełamania. Ostatniego gema Polka "podarowała" rywalce, popełniając aż cztery błędy.

Wynik meczu 3. rundy gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette - Elina Switolina 0:2 (4:6, 5:7)

Relacja zakończona

Dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne.

II SET: Linette - Switolina 5:7 Gem na sucho na koniec meczu! Polka popełniła cztery błędy i podarowała przeciwniczce zwycięstwo w tym secie. Polce należą się jednak ogromne brawa. W meczu z Ukrainką przegrała tylko dwa swoje podania.

II SET: Linette - Switolina 5:6 Wyrównany gem, wytrzymuje ciśnienie Polka. Objęła prowadzenie 40:15. Gdy uderzyła w taśmę, była już równowaga. W kolejnej akcji Polka wyrzuciła piłkę w aut, Switolina miała break pointa. Gem zakoń czył się uderzeniem po taśmie Switoliny. Piłka przetoczyła się tuż za siatkę. Switolina będzie serwować na wygraną w meczu.

II SET: Linette - Switolina 5:5 Polka objeła prowadzenie 30:0, ale szybko odpowiedziała SAwitolina i doprowadziła do remisu. Po wygrywającym uderzeniu Switolina objęła prowadzenie i wygrała gema.

II SET: Linette - Switolina 5:4 Początek gema był wyrównany, po czterech akcjach było 30:30. W kolejnej doskonale forhendem zagrała Linette, podobnym zagraniem odpowiedziała rywalka. Linette doskonale wytrzymała napór Switoliny i wyprowadziła bezbłedną kontrę. W kolejnej akcji Urkainka zagrała w taśmę. Nadal bez przełamań w tym secie.

II SET: Linette - Switolina 4:4 Dobrze się zaczął ten gem, bo od równowagi 15:15. Szybko jednak prowadzenie 40:15 objęła Ukrainka. Gema zakończył forhend w aut Linette.

II SET: Linette - Switolina 4:3 Doskonały gem serwisowy Linette. Polka absolutnie przeważała w tym gemie. Posyłała mocne zagrywki, dobrze odpowiadała na słabe returny Switoliny, dobrze grała przy siatce. Wygrała gema do 15.

II SET: Linette - Switolina 3:3 Dobre zagrywki Switoliny w tym gemie. Polka słabo returnowała, co bardzo dobrze wykorzystywała rywalka. Gema zakończył niewymuszony błąd Polki.

II SET: Linette - Switolina 3:2 Doskonała akcja po obu stronach zakończyła się błędem Linette,  Switolina miała break pointa. Udało się go Polce obronić. Gdy miała przewagę, wyrzuciła forhend w aut. Później zaprezentowała dwa efektowne i efektywne drop shoty. Po błędzie Switoliny udało się wygrać gema. To chyba jadłuższy gem meczu.

II SET: Linette - Switolina 2:2 Polka objęła prowadzenie 30:0 po doskonałej akcji w swojej wykonaniu dzięki dobrej grze na siatce, potrem  podwójny błąd popełniła Ukrainka. Po kolejnym podwójnym Linette miała podwójnego break pointa. Posłała jednak dwie piłki w aut. Po błędzie Switoliny nadarzyła się kolejna okazja do przełamania, ale popełniła błąd i doprowadziła do równowagi. Polka nie wykorzystała też czwartego break pointa. Polka próbowała Ukrainkę zaskoczyć drop shotem, ale to Switolina wygrała punkt, a po chwili wygrała gema.

II SET: Linette - Switolina 2:1 Potężne serwisy Linette pozwoliły objąć prowadzenie 40:15. Po podwójnym błędzie serwisowym było już 40:40. Po długiej akcji prostu błąd popełniła Polka i Switolina miała okazję do przełamania, popełniła jednak błąd w returnie. Kolejne dwie akcje padły łupem Linette. Polka grała potężnie z forhendu.

II SET: Linette - Switolina 1:1 Ależ potężne zagrywki Switoliny na początku gema. Objęła po nich prowadzenie 30:0. Później jednak popełniła już trzeci podwójny błąd serwisowy. W kolejnych akcjach Linette słabo returnowała i przegrała gema.

II SET: Linette - Switolina 1:0 Świetna gra obu zawodniczek, zdarzyło się kilka dłuższych wymian, narazie mało ich było w tym meczu. Polka po błędzie Ukrainki prowadziła już 40:15. Gema zakończył błąd z bekhendu Switoliny.

I SET: Linette - Switolina 4:6 Gdy Polka nie poradziła sobie z serwisem na ciało, było już 30:15 dla Ukrainki. Piłkę setową dał potężny bekhend po prostej. Ostatnią piłkę Linette wyrzuciła w aut. Faworytka zwycięża w pierwszej partii. Gra Magdy Linette była jednak naprawdę przyzwoita. Za chwilę drugi set.

I SET: Linette - Switolina 4:5 Switolina objęła prowadzenie 30:0 po dwóch błędach Linette. W kolejnych Ukrainka wyrzuciła piłkę w aut (30:30). Po fatalnym błędzie ze smecza Linette Switolina miała break pointa. Polka obroniła go asem serwisowym. Kolejne dwie akcje również padły łupem Linette.

I SET: Linette - Switolina 3:5 Dużo błędów Linette w tym gemie. Długie wymiany niestety kończyły się niewielkimi błędami.

Narazie obie zawodniczki mają po 6 wygrywających uderzeń. Polka popełniła 8 błędów, Switolina tylko 2.

I SET: Linette - Switolina 3:4 Po uderzeniu w siatkę Switoliny Polka prowadziła 40:15. W kolejnej akcji wyrzuciła piłkę na aut. Bardzo ładna była ostatnia akcja Polki, po dobrym serwisie i kilku uderzeniach zakończyła crossem z forhendu.

I SET: Linette - Switolina 2:4 Gem "na sucho" dla Switoliny. Polka bardzo słabo returnowała, co doskonale wykorzystywała rywalka.

I SET: Linette - Switolina 2:3 Dobry gem serwisowy Linette, sporo problemów z jego przyjęciem miała Ukrainka. I po raz kolejny Pola czarowała drop shotami i grą przy siatce. Polka jednak wciąż musi gonić rywalkę i odrobić przełamanie.

I SET: Linette - Switolina 1:3 Svitolina wygrywa gema do 30. Polka w tym gemie była niewidoczna, akcje kończyły się potężnymi uderzeniami Switoliny i błędami Polki.

I SET: Linette - Switolina 1:2 Potężne forhendy posyłała w tym gemie Linette. Popełniła też kilka błędów. Mamy pierwsze przełamanie.

I SET: Linette - Switolina 1:1 Ukrainka rozpoczęła od prowadzenia 30:0, ale po udanym drop shocie i podwójnym błędzie sewisowym zrobiło się 30:30. Później jednak błąd popełniła Linette, a gem zakończył się potężnym uderzeniem Switoliny z bekhendu.

I SET: Linette - Switolina 1:0 Mnóstwo wygrywających piłek z obu stron, dobre serwisy Linette. Polka zakończyła gema drop shotem.

Switolina jest rozstawiona w turnieju z numerem 5, w rankingu WTA aktualnie zajmuje 6 miejsce. Ukrainka rozgrywa świetny sezon i prowadzi w "Road to Singapore", który wyłoni najlepsze zawodniczki do turnieju masters.

Przed rozgrzewką oczywiście odbyło się losowanie. Od serwisu rozpocznie Linette.

Polka zagra na korcie Suzanne Lenglen, jednym z trzech najważniejszych kortów turnieju. Narazie trwa rozgrzewka.

Poniżej przedstawiamy plan dzisiejszych transmisji.

Tenis Premium: Plan transmisji 04.06

Niedziela z French Open przyniesie kolejne emocje związane z występami reprezentantek Polski! Na korcie pojawią się m.in. Magda Linette oraz Iga Świątek. Sprawdźcie plan transmisji na 04.06. Tenis Tenis Premium 1 na żywo od 11:00 C. Wozniacki - S. Kuznetsova komentuje J. Kostyra (kort Philippe-Chatrier) G. Monfils - R.

Przypomnijmy, że mecz Magdy Linette miał odbyć się wczoraj, jednak został przełożony ze względu na złą pogodę.

French Open: Mecz Linette w trzeciej rundzie przełożony!

Magda Linette w trzeciej rundzie French Open miała zmierzyć się z szóstą rakietą świata, 22-letnią Ukrainką Jeleną Switoliną. Dla Polki występ w tej fazie turnieju to największy sukces w karierze. Niestety na ten wielki dzień musi poczekać do niedzieli. Dzisiejsze spotkanie zostało przełożone z powodów opadów deszczu.

Witamy w relacji na żywo z meczu Magda Linette - Elina Switolina.