Obecność Borjana i Gabovsa na liście piłkarzy, którym kończą się umowy z Koroną i nie zostaną przedłużone nie jest żadną niespodzianką. Kanadyjski bramkarz już wcześniej na jednym z portali społecznościowych poinformował, że jego przygoda z Kielcami dobiegła końca. Także Łotysz Gabovs i Jakub Kotarzewski przyznali w poniedziałek, że odchodzą z Korony. Wychowanka kieleckiego klubu nie ma jednak na liście opublikowanej na stronie internetowej kieleckiej drużyny.

 

Teraz do tego grona dołączyli Pyłypczuk, Peskovic i Micanski. Pierwszy z nich, ukraiński pomocnik, barwy Korony reprezentował przez cztery sezony, zdobywając w tym czasie osiem bramek (trzy w tym sezonie). Słowacki bramkarz Peskovic przyszedł do Kielc rok temu, ale w zakończonych w niedzielę rozgrywkach pełnił głównie rolę zmiennika najpierw Zbigniewa Małkowskiego, a później Borjana. Micanski zasilił szeregi kieleckiej drużyny w przerwie zimowej. Bułgarski napastnik początek rundy wiosennej miał znakomity. Strzelił trzy bramki, ale później z gry wyeliminowała go kontuzja.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dwaj pomocnicy kieleckiej drużyny (Jakub Mrozik i Marcin Cebula), którzy mają ważne umowy jeszcze przez rok, zostaną wypożyczeni do innych klubów.

 

Na listę transferową zostali wystawieni dwaj Hiszpanie Palanca i Abalo, którzy rok temu podpisali dwuletnie umowy z Koroną.

 

Z klubem żegna się także trener Maciej Bartoszek, którego następcą został Gino Letteri. Niemiec z włoskim paszportem przygotowania do nowego sezonu rozpocznie z Koroną 18 czerwca.