Mierząca 184 cm wzrostu przeszłości broniła barw Muszynianki Muszyna i Dąbrowy Górniczej, a w poprzednim sezonie występowała w barwach Impela Wrocław. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrzyni Polski Juniorek, a w seniorskiej karierze brązowy medal Orlen Ligi, wywalczony z drużyną z Muszyny.   


W 2014 roku w rozgrywkach w Ligi Europejskiej zadebiutowała w reprezentacji Polski. Polki w tym turnieju zdobyły brąz, ponad to ma w swoim dorobku srebro Igrzysk Europejskich z 2015 roku.


- Cieszę się, bo czeka mnie nowe wyzwanie. Zdecydowałam się na Chemik, ponieważ trudno jest odmówić mistrzowi Polski. Decyzję podjęłam bardzo szybko. Dodatkowo przenoszę się w swoje rodzinne strony, to kolejny plus. Cieszy mnie również wizja gry w Lidze Mistrzyń. Nigdy nie grałam w tych rozgrywkach, więc nie mogę się doczekać swojej pierwszej szansy – powiedziała przyjmująca, która obecnie z reprezentacją Polski uczestniczy w prestiżowym turnieju Montreux Volley Masters w Szwajcarii.


Mędrzyk jest kolejna zawodniczka która w najbliższym sezonie wzmocni ekipę z Polic. Nowe kontrakty mistrzyniami Polski podpisały o Alex Holston, Sladjana Mirković i Bianka Busa. Ponadto drużynę opuściły: Aleksandra Jagieło, Anna Werblińska, Joanna Wołosz, Madelaynne Montano oraz Jelena Blagojević.