- W pierwszy weekend we Włoszech odbył się turniej z czterema bardzo wyrównanymi zespołami. Teraz będzie podobnie. Drużyny, które zagrają w Warnie to mocni przeciwnicy. Kanada jest zespołem, który cały czas robi postępy i nie będzie łatwo. W drugim dniu będziemy grać z Polską, mistrzami świata. Spodziewam się trudnego meczu. W ostatnim dniu będziemy grać z gospodarzami. Bułgaria to kraj z wielkimi siatkarskimi tradycjami i mocną drużyną. Mecze w Warnie będą bardzo ważne dla nas ponieważ, chociaż jako gospodarz Final Six mamy zapewniony awans, to chcemy sprawdzić różne możliwości i opcje gry, aby mieć dobry pogląd wszystkich zawodników - powiedział Renan Dal Zotto, selekcjoner reprezentacji Brazylii.

- Poziom drużyn jest jeszcze wyższy, niż podczas pierwszego weekendu Ligi Światowej. Wygraliśmy dwa mecze i teraz jesteśmy w dobrej sytuacji. Drużyny są mocne. Spodziewam się kolejnych trudnych spoktań z trudnymi przeciwnikami - mówił trener Kanadyjczyków, Stephane Antiga.

 

- Nie ma wątpliwości, że w Warnie zagrają najlepsze drużyny na świecie. Dostarczą kibicom wiele poztywnych emocji. Spodziewam się ciężkich meczów. Zespół z Brazylii jest najbardziej utytułowany, ale nie można powiedzieć, że słaba jest Polska. Z nowym trenerem Kanada gra naprawdę dobrą siatkówkę. Nie mamy ławtych przeciwników. W każdym meczu będziemy chcieli wygrać, ale nie chcę niczego obiecywać z wyprzedzeniem. Jedne jest pewne – oczekujemy wielkiego wsparcia od kibiców w Warnie, którzy byli z nami w wielu trudnych momentach - analizował Plamen Konstantinov, trener reprezentacji Bułgarii.

- Jestem trenerem reprezentacji Polski od niespełna miesiąca, a oczekiwania są naprawdę wysokie. W Warnie są najlepsze zespoły, które pomogą mi poznać nie tylko poziom gry moich zawodników, ale przede wszystkim pozwolą ocenić poziom światowej siatkówki. Spodziewamy się trudnych meczów, więc musimy zoptymalizować naszą grę. Moim zdaniem faworytem podczas turnieju w Warnie jest Brazylia. Mam nadzieję, że kibice będą dobrze bawić się podczas wszystkich meczów - dodał selekcjoner Biało-Czerwonych, Ferdinando De Giorgi.

Piątek 9.06.2017
15.00 Kanada - Brazylia
18.00 Bułgaria - Polska

Sobota 10.06.2017
15.30 Brazylia - Polska
19.30 Kanada - Bułgaria

Niedziela 11.06.2017
15.30 Polska - Kanada
19.30 Brazylia - Bułgaria

Transmisje spotkań na antenach Polsatu Sport.