French Open: Rekordowy turniej Nadala

Porażka Novaka Djokovicia z Dominikiem Thiemem w ćwierćfinale French Open to jedno z największych zaskoczeń paryskiego turnieju. Serb pożegnał się z Roland Garros. Na pozycję lidera rankingu ATP mogą wskoczyć Rafael Nadal lub Stan Wawrinka (jeżeli wygra ten turniej).

Thiem zaskoczył nie tylko wygraną, ale i stylem, w ostatnim secie nie stracił nawet gema. Djokovic rozczarował, czego nie można powiedzieć o Nadalu. Hiszpan idzie w tym turnieju jak burza, w pięciu meczach stracił zaledwie 22 gemy – to rekord w historii turnieju (w erze open). Seta w turnieju nie stracił jeszcze Wawrinka, który w półfinale zagra z Andym Murrayem.

Genialny powrót zaliczyła Simona Halep. Rumunka przegrywała już 3:6 i 1:5, ale pokonała w 3 setach Elinę Switolinę. Jeżeli Halep wygra turniej zostanie nową liderką rankingu WTA.

Więcej ciekawostek w załączonym materiale wideo.

Mecze French Open do obejrzenia na kanałach Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2.