Najliczniejszą ekipę - 293 sportowców - we Wrocławiu wystawią gospodarze. W czołowej dziesiątce największych ekip znajdują się: Francja 220, Włochy 171, Niemcy 160, Rosja 141, USA 136, Hiszpania 128, Hiszpania 124, Australia 115 i Belgia 108 - poinformowali organizatorzy na posiedzeniu sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu.

"Na 24 arenach, dwudziestu we Wrocławiu i w miastach partnerskich - Świdnicy, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i Szymanowie przez dziesięć dni w 36 dyscyplinach wystartuje około cztery tysiące zawodników. Wrocław jest już gotowy na przyjęcie sportowych gości. Od rozpoczęcia sprzedaży na przełomie lutego i marca w rękach kibiców znalazło się 65 tysięcy biletów. To dobry wynik" - powiedział wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski.

W obecności posłów odbyła się prapremiera oficjalnej piosenki World Games, którą z zespołem Varius Manx wykonuje Katarzyna Stankiewicz.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda, a komitetowi honorowemu przewodniczy minister sportu i turystyki Witold Bańka.

W dziewiątej edycji igrzysk o medale w 202 konkurencjach w 36 dyscyplinach rywalizowało w 2013 roku 2870 osób, a biało-czerwoni wywalczyli w nich pięć medali. W lipcu do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ponad 4 tys. sportowców, aby walczyć o 222 komplety medali.

Gospodarze World Games 2017 włączyli do programu cztery dyscypliny: żużel, kickboxing, wioślarstwo halowe i futbol amerykański.

Niebagatelną rolę w sprawnym przeprowadzeniu igrzysk odegra licząca prawie 3 tysięczna rzesza wolontariuszy.

Ceremonia otwarcia imprezy odbędzie się 20 lipca na Stadionie Miejskim, na którym przygotowano 30 tys. miejsc, natomiast zamknięcia, dziesięć dni później na Placu Wolności w centrum miasta.

W historii siedmiu startów w igrzyskach sportów nieolimpijskich reprezentanci Polski wywalczyli 33 medale - 10 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych.

 

Transmisje z The World Games 2017 w lipcu na sportowych antenach Polsatu.