Thriller w Warnie! Polscy siatkarze przegrali po tie-breaku

W pierwszym meczu drugiego weekendu Ligi Światowej reprezentacja Polski przegrała w Warnie z Bułgarią 2:3. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego ponieśli drugą porażkę w tegorocznej edycji tej prestiżowej imprezy.

W pierwszym turnieju tegorocznej edycji Ligi Światowej, rozegranym we włoskim Pesaro, polscy siatkarze wygrali z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami 3:2, a następnie z wicemistrzami Włochami 3:1. W trzecim meczu niespodziewanie ulegli  reprezentacji Iranu 1:3 i po trzech spotkaniach zajmowali piąte miejsce w zbiorczej tabeli rozgrywek, z pięcioma punktami na koncie.

Bułgarzy w poprzednim tygodniu rywalizowali na turnieju w Kazaniu, gdzie zdołali ugrać trzy punkty. Zmagania rozpoczęli od przegranych spotkań z Francją (0:3) oraz Argentyną (2:3); na zakończenie imprezy ograli gospodarzy – Rosjan 3:2.

Polscy siatkarze byli faworytami w konfrontacji z podopiecznymi Płamena Konstantinowa, jednak rozpoczęli to starcie od falstartu. Od początku premierowej odsłony mieli ogromne problemy z przyjęciem i już na pierwszej przerwie mieli sporą stratę (3:8). W dalszej części seta gospodarze powiększali przewagę i kontrolowali sytuację. W końcówce dystans wzrósł do dziesięciu oczek (12:22). Maciej Muzaj serwisem w siatkę ustalił wynik partii na 16:25. Mocną bronią gospodarzy była zagrywka (5–0 w punktowych serwisach!), a Polacy oddali rywalom aż dziesięć punktów po własnych błędach.

W drugim secie podopieczni trenera De Giorgiego wrócili do gry. Wygrali serię piłek przy zagrywce Michała Kubiaka (7:3), i choć gospodarze gonili wynik w środkowej części seta, Polacy utrzymywali kilkupunktową przewagę (14:11, 16:14, 20:16). Sytuacja się odwróciła: tym razem to Bułgarzy popełniali dużo błędów, a mocną bronią gości była zagrywka. Efektem była wygrana 25:20 i wyrównany stan meczu.

Trzecia odsłona toczyła się przy przewadze Polaków (8:6, 16:13). Ważny moment nastąpił przy stanie 18:14, gdy Kubiak nabawił się kontuzji stawu skokowego i musiał opuścić parkiet, a zastąpił go Aleksander Śliwka. Mimo straty kapitana, Polacy spokojnie zmierzali do zwycięstwa. Przestrzelona zagrywka Cwetana Sokołowa ustaliła wynik seta na 25:19.

W czwartej partii Bułgarzy zdołali doprowadzić do tie-breaka. Set miał wyrównany przebieg, a wynik długo oscylował wokół remisu (9:9, 13:13, 21:21). Końcówka była bardzo emocjonująca. Najpierw Rozalin Penczew zaserwował w siatkę, co dało Polakom wyrównanie (23:23), następnie – po efektownej kiwce Georgi Bratojewa – Bułgarzy mieli piłkę setową. Szansę na zakończenie tej partii wykorzystali za pierwszym podejściem, a zadecydował o tym błąd podwójnego odbicia popełniony przez Fabiana Drzyzgę.

Piąty set efektownie, bo asem serwisowym, rozpoczął Nikołaj Penczew. Bułgarzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (5:8), którą Polacy zdołali odrobić po asie serwisowym Macieja Muzaja (10:10). Zwycięzcę tie-breaka wyłoniła rywalizacja na przewagi. W niej skutecznym atakiem popisał się Penczew (14:15), a w kolejnej akcji gospodarze zablokowali Śliwkę. Starcie obu ekip, choć dostarczyło wielu emocji, nie stało na najwyższym poziomie. Biało-czerwoni aż 45 punktów zdobyli po błędach rywali, dostarczając Bułgarom w ten sposób 36 punktów.

Polacy w swym czwartym występie w Lidze Światowej ponieśli drugą porażkę. W kolejnych meczach turnieju w Warnie zmierzą się z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami (sobota, 10 czerwca), a następnie z Kanadą (niedziela, 11 czerwca), którą prowadzi Stephane Antiga.

Polska – Bułgaria 2:3 (16:25, 25:20, 25:19, 23:25, 14:16)

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Michał Kubiak – Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka.

Bułgaria: Georgi Bratojew, Cwetan Sokołow, Todor Skrimow, Nikołaj Nikołow, Nikołaj Penczew, Wiktor Josifow – Todor Sałparow (libero) oraz Georgi Seganow, Rozalin Penczew.

Mecz zakończony
POLSKA
2:3
BUŁGARIA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – BUŁGARIA 2:3 (16:25, 25:20, 25:19, 23:25, 14:16) Aleksander Śliwka zatrzymany blokiem! Bułagaria wygrywa zacięty tie-break.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 14:15 Nikołaj Penczew zaatakował po bloku.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 14:14 Dawid Konarski skutecznie! Gramy na przewagi!

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 13:14 Serwis w siatkę i piłka meczowa dla Bułgarii... Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 13:13 Mateusz Bieniek - agresywna kiwka w środek. Czas dla szkoleniowca Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 12:13 Nikołaj Penczew obił polski blok. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 12:12 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 11:11 Todor Skrimow posłał zagrywkę daleko w aut.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 10:11 Maciej Muzaj tym razem przestrzelił.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 10:10 Maciej Muzaj - as serwisowy.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 9:10 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 8:9 Błędy w polu zagrywki po obu stronach.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 7:8 Cwetan Sokołow zaatakował w aut.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 5:8 Trzy punkty przewagi Bułgarów przy zmianie stron.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 4:6 Nikołaj Nikołow skutecznie ze środka.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 4:5 Cwetan Sokołow znów skutecznie.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 2:3 Cwetan Sokołow skutecznie w ataku, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 2:2 Skuteczny i zaskakujący atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2, 0:1 Nikołaj Penczew asem serwisowym rozpoczął piątą partię.

Wielkie osłabienie reprezentacji! Kontuzja Kubiaka

Wielkie osłabienie reprezentacji Polski! Kapitan drużyny, Michał Kubiak, podczas meczu Polska - Bułgaria w Lidze Światowej, nieszczęśliwie upadł i doznał kontuzji.

POLSKA – BUŁGARIA 2:2 (16:25, 25:20, 25:19, 23:25) Błąd podwójnego odbicia po stronie Polaków. Koniec seta, tie-break wyłoni zwycięzcę tej konfrontacji.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 23:24 Georgi Bratojew popisał się agresywną kiwką. Piłka setowa dla Bułgarii.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 23:23 Rozalin Penczew zaserwował w siatkę.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 22:23 Autowy atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 22:22 Rozalin Penczew skutecznie, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 22:21 Zepsuta zagrywka Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 21:21 Zablokowany Aleksander Śliwka. Bułgarzy odrobili straty.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 21:19 Autowa zagrywka Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 20:17 Cwetan Sokołow zaatakował w aut.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 19:17 Aleksander Śliwka wygrał akcję na siatce.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 18:16 Dawid Konarski zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 17:15 Przerwa dla szkoleniowca Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 16:15 Punkt zaliczki Polaków na drugiej przerwie po skutecznym ataku Dawida Konarskiego.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 15:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 14:14 Cwetan Sokołow zaatakował w aut.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 13:14 Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 13:13 Potężny atak Wiktora Josifowa z przechodzącej piłki.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 13:11 Cwetan Sokołow zaserwował w siatkę.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 12:10 Dotknięcie siatki po stronie bułgarskiej.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 11:10 Skutecznie Karol Kłos.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 9:9 Wyrównany początek seta.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 8:7 Punkt przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 6:4 Dawid Konarski obił bułgarski blok.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 3:3 Błąd ustawienia u Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1, 0:1 Rozpoczynamy czwartą partię. Michał Kubiak opatrywany koło ławki rezerwowych, w dzisiejszym meczu już nie zagra.

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Bułgarią

Meczem z Bułgarią w Warnie, polscy siatkarze otworzą drugi weekend z Ligą Światową w 2017 roku. Tylko u nas mozecie głosować na najlepszego Polaka w tym spotkaniu.

POLSKA – BUŁGARIA 2:1 (16:25, 25:20, 25:19) Przestrzelona zagrywka Cwetana Sokołowa zakończyła trzeciego seta.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 24:18 Serwis w siatkę i piłka setowa dla Polski!

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 22:17 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 20:14 Skuteczna kontra Polaków.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 19:14 Wiktor Josifow zaserwował w siatkę.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 18:14 Groźnie wyglądająca kontuzja Michała Kubiaka. Kapitan reprezentacji Polski musi opuścić boisko.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 18:13 Cwetan Sokołow pomylił się w ataku. Trener Płamen Konstantinow poprosił o przerwę.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 17:13 Cwetan Sokołow zatrzymany blokiem.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 16:13 Todor Skrimow przestrzelił zagrywkę. Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 15:12 Todor Skrimow uderzył w antenkę.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 14:12 Przerwa na prośbę trenera Ferdinando De Giorgiego.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 14:10 Skuteczny atak Michała Kubiaka z drugiej linii.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 12:8 Błąd bułgarskiego rozgrywającego. Kolejna akcja wygrana przez Polaków i selekcjoner Bułgarów poprosił o czas.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 11:8 Skuteczny blok Karola Kłosa.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 8:8 Dawid Konarski dotknął siatki.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 8:7 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 8:6 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 8:5 Trzy punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie po weryfikacji.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 6:5 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 5:4 Bartosz Kurek zaserwował w siatkę.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 5:3 Techniczny atak Bartosza Kurka zaskoczył Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 4:2 Kolejny skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 3:2 Dawid Konarski przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – BUŁGARIA 1:1, 1:1 Obie ekipy rozpoczęły już seta numer trzy!

POLSKA – BUŁGARIA 1:1 (16:25, 25:20) Polacy wyrównali stan meczu!

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 24:19 Cwetan Sokołow przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Polaków.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 23:19 Todor Skrimow skończył kontrę Bułgarów. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 22:17 Nikołaj Nikołow zaserwował w środek siatki.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 21:16 Skuteczny atak Karola Kłosa.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 20:16 Nikołaj Nikołow oszukał polski blok.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 19:15 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 18:15 Maciej Muzaj dotknął siatki.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 18:14 Nikołaj Penczew zatrzymany blokiem. Płamen Konstantinow wziął drugi czas.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 17:14 Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 16:14 Mateusz Bieniek dotknął siatki.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 16:13 Swoje zqagrywki zmarnowali również Bartłomiej Lemański i Todor Skrimow. Trzy oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 15:12 Zepsuta zagrywka Cwetana Sokołowa.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 14:11 Bartosz Kurek skutecznie z drugiej linii.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 13:11 Zablokowany Michał Kubiak.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 13:10 Dawid Konarski obił blok rywali.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 12:9 Skuteczny atak Todora Skrimowa

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 11:7 Skutecznie Mateusz Bieniek.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 9:4 Autowy atak Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 8:4 Cwetan Sokołow przestrzelił zagrywkę. Cztery oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 7:3 Michał Kubiak - as serwisowy.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 6:3 Bartosz Kurek zaatakował po bloku. Czas na prośbę selekcjonera Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 5:3 Autowy atak Todora Skrimowa.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 4:3 Michał Kubiak - as serwisowy.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 3:3 Pierwszy punktowy blok Polaków w tym meczu.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 1:2 Nikołaj Nikołow popisał się efektownym atakiem ze środka.

POLSKA – BUŁGARIA 0:1, 0:1 Rozpoczynamy drugą odsłonę!

POLSKA – BUŁGARIA 0:1 (16:25) Maciej Muzaj zaserwował w siatkę. Zdecydowane zwycięstwo Bułgarów w pierwszym secie.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 14:24 Nikołaj Nikołow z przesuniętej krótkiej. Piłka setowa.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 14:23 Bartosz Kurek skutecznie zaatakował po skosie.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 13:23 Michał Kubiak zaserwował w siatkę.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 12:22 Zablokowany Dawid Konarski. Dziesięć punktów przewagi Bułgarów.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 12:21 Wiktor Josifow - as serwisowy.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 12:19 Nikołaj Penczew przedarł się przez polski blok.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 11:18 Todor Skrimow - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi poprosił o drugi czas.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 11:16 Autowy atak Cwetana Sokołowa.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 10:16 Wyraźna strata Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 10:15 Bartosz Kurek przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 9:14 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 7:13 Kolejny skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 6:12 Wiktor Josifow - as serwisowy.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 6:11 Nikołaj Penczew obił polski blok.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 5:10 Zerwany atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 4:9 Bartosz Kurek zaserwował w siatkę.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 3:8 Atak Bartosza Kurka bez bloku i wyraźna przewaga Bułgarów na pierwszej przerwie.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 3:7 Nikołaj Nikołow - as serwisowy (107 km/h). Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 3:5 Dwa bloki na Bartoszu Kurku i skuteczny atak Bułgarów z przechodzącej piłki.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 3:3 Nikołaj Penczew przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 1:2 Georgi Bratojew - as serwisowy.

POLSKA – BUŁGARIA 0:0, 1:1 Rozpoczynamy czwarty mecz reprezentacji Polski w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak – Paweł Zatorski (libero)
Bułgaria: Cwetan Sokołow, Nikołaj Penczew, Georgi Bratojew, Wiktor Josifow, Todor Skrimow, Nikołaj Nikołow – Teodor Salparow (libero).

Słuchamy hymnów obu państw.

De Giorgi: Spodziewamy się trudnych meczów, musimy zoptymalizować naszą grę

W czwartek w Warnie odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca drugi weekend Ligi Światowej. W spotkaniu udział wzięli szkoleniowcy reprezentacji Bułgarii - gospodarze turnieju, Brazylii, Kanady i Polski. - Spodziewam się trudnych meczów - powiedział Ferdinando De Giorgi, trener Biało-Czerwonych. W pierwszy weekend we włoskim Pesaro polscy siatkarze odnieśli dwa zwycięstwa i doznali porażki.

Zakończył się już pierwszy mecz turnieju w Warnie:

Mistrzowie olimpijscy ograli podopiecznych Antigi

W pierwszym spotkaniu turnieju Ligi Światowej w Warnie siatkarze reprezentacji Kanady przegrali z Brazylią 1:3. Mistrzowie olimpijscy w czwartym meczu tej edycji odnieśli trzecie zwycięstwo, podopieczni Stephane Antigi ponieśli drugą porażkę. Brazylijczycy zmagania w Lidze Światowej rozpoczęli od porażki 2:3 z Polską. W kolejnych meczach turnieju w Pesaro wywalczyli komplet punktów ogrywając 3:1 Iran i 3:1 Włochy.

Liga Światowa: Bułgaria - Polska. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Po pierwszych trzech meczach Ligi światowej we Włoszech, Polscy siatkarze przenoszą się do Warny, gdzie czekają ich kolejne starcia. Na początek przyjdzie im się zmierzyć z gospodarzami turnieju, Bułgarami. Transmisja meczu Bułgaria - Polska w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Bułgaria. Początek spotkania o godzinie 18.10.