Kapitalny rzut Kelatiego z połowy boiska równo z syreną (WIDEO)

Niesamowity rzut Thomasa Kelatiego z połowy boiska w ostatnich sekundach trzeciej kwarty. Stelmet przegrywał z Polskim Cukrem Toruń 53:67 i odzyskał nadzieję na odrobienie strat.

Po drugiej kwarcie, którą zielonogórzanie przegrali 19:8, a całym meczu przegrywali 47:29. W trzciej koszykarze Stelmetu rzucili się do odrabiania strat. W ostatnich sekundach przewaga Polskiego Cukru Toruń stopniała do 14 punktów. Na cztery sekundy przed końcem kwarty rzut wolny wykorzystali torunianie. Stelmet miał właśnie wtedy tyle czasu na oddanie ostatniego rzutu i zmniejszenia strat przed ostatnią kwartą. Akcję rozpoczął Łukasz Koszarek, podał do Kelatiego, który tylko przekroczył środkową linię i w ostatniej sekundzie oddał rzut. Piłka długo leciała przez pół parkietu... i wpadła. Tym samym Stelmet zmniejszył stratę przed czwartą kwartą do 11 punktów.

Stelmet ostatecznie wygrał 88:82 i rywalizacji do czterech zwycięstw pokonał Polski Cukier Toruń 4:1 po raz trzeci z rzędu zdobywając mistrzostwo Polski.