"Cel na nadchodzący sezon będzie uzależniony od budżetu, a ten jest w trakcie ustalania. Nie chcemy w związku z tym podpisywać kontraktów poza nasze obecne możliwości" - powiedział PAP rzecznik prasowy dwukrotnych mistrzów Polski Przemysław Cynkier.

 

Do drużyny, w której przeszłości grali m.in. Henryk Kasperczak, Grzegorz Lato czy Andrzej Szarmach, dołączyło czterech nowych graczy. Są to Mateusz Gancarczyk (pomocnik, poprzednio Odra Opole), Waldemar Gancarczyk (pomocnik, Odra Opole), Szymon Przystalski (obrońca, Odra Opole), Tomasz Swędrowski (pomocnik, MKS Kluczbork).

 

Pierwszoligowcy po okresie pracy na obiekcie przy ulicy Solskiego w Mielcu wyjadą na zgrupowanie 14 lipca (potrwa do 21 lica). Jego miejsce jest uzależnione od rywala w 1/32 finału Pucharu Polski. Przed wyjazdem mielczanie zagrają trzy sparingi. Przeciwnikami będą: Bruk-Bet Termalika Nieciecza (1 lipca), GKS Tychy (5 lipca), Puszcza Niepołomice (8 lipca). Jeszcze przed startem przygotowań mielczanie zagrają charytatywne spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska (14 czerwca). Drużyna Stali w tym pojedynku będzie się składać z piłkarzy będących w tym czasie w Mielcu oraz juniorów.

 

W końcowej tabeli pierwszej ligi sezonu 2016/2017 Stal zajęła 10. miejsce z dorobkiem 45 punktów.