Zszokowany Lewandowski: Mam więcej bramek? Nie wiedziałem!

Robert Lewandowski ma już na koncie 46. bramek i przed sobą tylko Włodzimierza Lubańskiego na liście najlepszych strzelców w historii reprezentacji Polski (48 trafień). Hat-trick w meczu z Rumunią pozwolił snajperowi Bayernu wyprzedzić dotychczasowego wicelidera Grzegorza Latę. - Naprawdę? Myślałem, że mam jedną mniej! - zareagował zszokowany Lewandowski.

Marcin Feddek: Kolejny mecz na Stadionie Narodowym, kolejne trzy bramki. Rozumiem, że dwie bramki pomogli wypracować koledzy, bo Zieliński dwa razy zapracował na rzuty karne, ale to trzeba strzelić.

Robert Lewandowski: Jeśli popatrzymy na przebieg spotkania, to pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrą. Stwarzaliśmy sytuacje, choć Rumuni bronili się naprawdę solidnie, bronili się piątką obrońców, a my nigdy nie byliśmy najlepsi w ataku pozycyjnym. Jakoś nam się jednak udawało. W drugiej połowie dobiliśmy dwa razy rywala, choć to, co graliśmy przy wyniku 3:0 nie wyglądało dobrze. Powiedziałbym, że zagraliśmy bardzo słabe spotkanie w ostatnich minutach - zamiast bawić się piłką, my za nią biegaliśmy. A tego nie lubię! Jest jeszcze coś do poprawy.

Grzegorz Lato już za twoimi plecami, jeśli chodzi o zdobycze bramkowe. To naprawdę buduje, bo ty masz jeszcze dużo przed sobą.