Drutex-Bytovia Bytów rozbiła Radomiaka Radom w barażu o Nice 1 Ligę

Drutex-Bytovia Bytów coraz bliżej utrzymania w Nice 1 Lidze! W pierwszym meczu barażowym rozbiła na własnym stadionie drugoligowego Radomiaka Radom 4:0. Kluczem do zwycięstwa okazały się stałe fragmenty gry.

Mecz jeszcze się nie rozpoczął, tymczasem trener Radomiaka Radom Robert Podoliński stracił bramkarza... Piotr Banasiak miał ogromnego pecha na rozgrzewce, doznając kontuzji barku. W tej sytuacji musiał go zastąpić 20-letni Adrian Szady. Młody bramkarz będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. W pierwszej połowie puścił trzy gole po trzech stałych fragmentach gry!

W 11. minucie Jakub Wilk dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie znalazł się niepilnowany Fran Gonzalez i z kilku metrów posłał piłkę do siatki. W 33. minucie było już 2:0. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego Sebastiana Kamińskiego na gola zamienił Mateusz Klichowicz. Minęło jedenaście minut i było 3:0. Kolejny raz z rzutu rożnego dogrywał Kamiński, Szady odbił piłkę, jednak przy dobitce Janusza Surdykowskiego był już bezradny.

W drugiej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 4:0. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Surdykowski. Wynik już się nie zmienił, chociaż piłkarze Drutexu-Bytovii Bytów kończyli mecz w dziesiątkę. W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Klichowicz.

Rewanż zaplanowano na 18 czerwca. Początek o godz. 16:00.

Drutex-Bytovia Bytów - Radomiak Radom 4:0 (3:0)

Bramki: Fran Gonzalez 11, Klichowicz 33, Surdykowski 44, 68

Drutex-Bytovia Bytów: Michał Szromnik (64. Mateusz Oszmaniec) - Sebastian Kamiński, Krzysztof Bąk, Fran Gonzalez (75. Lukáš Bielák), Wojciech Wilczyński - 1Mateusz Klichowicz, Bartosz Wolski, Michał Rzuchowski, Kamil Wacławczyk, Jakub Wilk (70. Jakub Bąk) - Janusz Surdykowski

Radomiak Radom: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Paweł Tarnowski (85. Szymon Stanisławski), Matthieu Bemba, Kamil Kościelny, David Kwiek, Mateusz Stąporski - Leândro (75. Dariusz Brągiel)