El. MŚ 2018: Finlandia uległa Ukrainie

W spotkaniu grupy I eliminacji mistrzostw świata piłkarze Finlandii przegrali z Ukrainą 1:2. W pozostałych meczach tej grupy Islandia zmierzy się z Chorwacją, a Kosowo podejmie Turcję.

Pierwsze starcie  obu ekip w tych eliminacjach rozegrano 12 listopada 2016 roku w Odessie. Ukarińcy wygrali 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Artem Krawec. W Tampere podopieczni Andrija Szewczenki również zgarnęli komplet punktów.

Goście otworzyli wynik meczu w 51. minucie. Podanie Andrija Jarmołenki z głębi pola przejął Rusłan Malinowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Lukas Hradecky zdołał odbić piłkę, dopadł do niej jednak Jewhen Konoplanka i bez kłopotów trafił do siatki.

Po stracie bramki Finowie zaatakowali odważniej. W 63. minucie Teemu Pukki miał idealną sytuację do wyrównania, ale nie trafił w bramkę z kilku metrów. Kilka minut później Pukki opuścił boisko, a jego miejsce zajął Joel Pohjanpalo, który w 73. minucie zdobył wyrównującą bramkę. Jarosław Rakicki, przy próbie wybicia głową, obił piłką poprzeczkę własnej bramki, a Pohjanpalo zdołał uprzedzić obrońców i wpakował ją do siatki.

Podrażnieni Ukraińcy szybko wyprowadzili kolejny cios. Rakicki dośrodkował z lewej strony, a Artem Biesiedin strzałem głową pokonał fińskiego bramkarza. To trafienie ustaliło wynik spotkania.

W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał pomocnik Legii Warszawa Kasper Hamalainen .

W tabeli grupy I eliminacji MŚ Ukraińcy zgromadzili 11 punktów i wciąż liczą się w walce o awans. Finowie pozostali z jednym punktem, wywalczonym w starciu z Kosowem.

Finlandia – Ukraina 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jewhen Konoplianka (51), 1:1 Joel Pohjanpalo (72), 1:2 Artem Biesiedin (75).

Sędzia: Alon Yefet (Izrael).