Kanada nie taka straszna. Trzecie zwycięstwo Polaków w Lidze Światowej

W swym szóstym spotkaniu w Lidze Światowej polscy siatkarze wygrali w Warnie 3:1 z Kanadą. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego zanotowali trzecie zwycięstwo w obecnej edycji tej imprezy i pozostali w grze o Final Six.

Po pięciu seriach gier tegorocznej edycji Ligi Światowej sytuacja polskich siatkarzy nie wyglądała najlepiej. Polacy zmagania w tej imprezie rozpoczęli obiecująco, w pierwszym turnieju, rozegranym we włoskim Pesaro, wygrali z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami 3:2, a następnie z wicemistrzami Włochami 3:1. Później było już niestety gorzej. W trzecim spotkaniu niespodziewanie ulegli  reprezentacji Iranu 1:3, a rywalizację w drugim turnieju, rozgrywanym w Warnie rozpoczęli od dwóch porażek – 2:3 z Bułgarią i 1:3 z Brazylią. By zachować realne szanse na awans, podopieczni trenera De Giorgiego musieli pokonać Kanadę.

Siatkarze z Kraju Klonowego Liścia, których prowadzi były selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga, w rozgrywkach Ligi Światowej prezentowali się całkiem dobrze. We wcześniejszych meczach odnieśli trzy zwycięstwa, a dwa spotkania przegrali.

Polacy dobrze rozpoczęli starcie z Kanadyjczykami. W pierwszym secie ich mocną bronią była skuteczna zagrywka, a rywale często mylili się w tym elemencie. W efekcie Polacy mieli przewagę na obu przerwach technicznych (8:5, 16:8), a przy stanie 22:14 wydawało się, że partia zakończy się szybką i zdecydowaną wygraną mistrzów świata. Niestety, przytrafiła się im fatalna seria sześciu przegranych akcji z rzędu, po której rywale zmniejszyli dystans (22:20). Polacy ocknęli się w ostatniej chwili, a skuteczne ataki Artura Szalpuka i Dawida Konarskiego przesądziły o ich zwycięstwie (25:21).

Od początku drugiej partii, przy fatalnym przyjęciu w polskiej ekipie, przeważali Kanadyjczycy (4:8), którzy zdołali utrzymać dystans również w środkowej części seta (13:16). Tym razem to Polacy w ostatniej chwili zerwali się do odrabiania strat. Choć przegrywali 18:22, zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrali tę wojnę nerwów. Zerwany atak Sharone Vernona-Evansa ustalił wynik na 27:25. W trzeciej odsłonie, po wyrównanym początku (8:7), siatkarze spod znaku Klonowego Liścia zaczęli wypracowywać przewagę po pierwszej przerwie (8:10, 14:16). W końcówce Kanadyjczycy zablokowali Konarskiego, dobrze zagrywali i atakowali, a Polacy popełniali błędy i przegrali 20:25. Nicholas Hoag zakończył tę partię asem serwisowym.

W secie numer cztery udało się Polakom zakończyć to spotkanie. Biało-czerwoni zaczęli budować przewagę w środkowej części seta (16:13), a w końcówce ich gra wróciła na właściwe tory i spokojnie zmierzali do zwycięstwa. Dawid Konarski wywalczył piłkę meczową (24:19), a Bartosz Kurek zakończył to spotkanie w kolejnej akcji. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, obie ekipy popełniały masę błędów. Polscy siatkarze, mimo momentów przestojów w grze, wygrali tę trudną przeprawę i pozostają w walce o miejsce w Final Six. O awans powalczą na turnieju, który od 15 do 18 czerwca zostanie rozegrany w Katowicach i Łodzi.

Polska – Kanada 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19)

Polska: Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kubiak, Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Damian Wojtaszek (libero), Grzegorz Łomacz.

Kanada: Ryley Barnes, Sharone Vernon-Evans, Graham Vigrass, Daniel Vandoorn, Tyler Sanders, Stephen Maar – Blair Bann (libero) oraz Jason Derocco, Nicholas Hoag, Brett Walsh, Steven Marshall (libero), Lucas Van Berkel.

Relacja zakończona

POLSKA – KANADA 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19) Koniec meczu! Trzecie zwycięstwo reprezentacji Polski w Lidze Światowej!

POLSKA – KANADA 2:1, 24:19 Dawid Konarski w dziewiąty metr! Piłka meczowa!

POLSKA – KANADA 2:1, 23:18 Skuteczny atak Dawida Konarskiego. Polacy o dwa kroki od zwycięstwa.

POLSKA – KANADA 2:1, 21:16 Nicholas Hoag zablokowany. Stephane Antiga poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 2:1, 20:16 Skuteczny atak Dawida Konarskiego z prawego skrzydła.

POLSKA – KANADA 2:1, 19:14 Mateusz Bieniek ze środka w dziewiąty metr.

POLSKA – KANADA 2:1, 17:13 Mateusz Bieniek skutecznie zaatakował ze środka.

POLSKA – KANADA 2:1, 16:13 Fabian Drzyzga ustalił wynik na drugiej przerwie. Trzy oczka zaliczki Polaków.

POLSKA – KANADA 2:1, 15:12 Efektowny atak Michała Kubiaka z drugiej linii.

POLSKA – KANADA 2:1, 14:11 Stephen Maar zaatakował bez bloku. Stephane Antiga wziął czas.

POLSKA – KANADA 2:1, 13:11 Bartłomiej Lemański ze środka.

POLSKA – KANADA 2:1, 12:10 Dotknięcie siatki przez jednego z Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 2:1, 10:9 Michał Kubiak zaatakował po skosie i trafił w boisko, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – KANADA 2:1, 9:7 Mateusz Bieniek zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – KANADA 2:1, 8:6 Dwa punkty przewagi polskich siatkarzy na pierwszej przerwie.

POLSKA – KANADA 2:1, 7:6 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – KANADA 2:1, 5:5 Mateusz Bieniek wygrał starcie na siatce. Walka punkt za punkt na początku czwartej odsłony.

POLSKA – KANADA 2:1, 4:4 W siatkę wpadli Kanadyjczycy.

POLSKA – KANADA 2:1, 3:3 Skuteczny atak Michała Kubiaka

POLSKA – KANADA 2:1, 0:1 Brett James Walsh asem serwisowym rozpoczął czwartą odsłonę.

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Kanadą

W niedzielę polscy siatkarze zakończą zmagania w drugim turnieju Ligi Światowej meczem z Kanadą, której trenerem jest Stephane Antiga. Dla Biało-Czerwonych będzie to szansa na przerwanie złej passy trzech porażek z rzędu. Zapraszamy do głosowania na najlepszego Polaka w spotkaniu z Kanadyjczykami.

POLSKA – KANADA 2:1 (25:21, 27:25, 20:25) Nicholas Hoag asem serwisowym zakończył trzecią partię.

POLSKA – KANADA 2:0, 20:24 Bartłomiej Lemański przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Kanady.

POLSKA – KANADA 2:0, 19:23 Jason DeRocco obił polski blok.

POLSKA – KANADA 2:0, 19:22 Michał Kubiak oszukał blok rywali.

POLSKA – KANADA 2:0, 18:22 Skutecznie Nicholas Hoag.

POLSKA – KANADA 2:0, 18:21 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – KANADA 2:0, 16:20 Coraz trudniejsza sytuacja Polaków w tym secie.

POLSKA – KANADA 2:0, 16:19 Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 2:0, 16:18 Jansen Vandoorn skutecznie ze środka.

POLSKA – KANADA 2:0, 16:17 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

POLSKA – KANADA 2:0, 15:17 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – KANADA 2:0, 14:17 Autowy atak Artura Szalpuka.

POLSKA – KANADA 2:0, 14:16 Dwa punkty tracą Polacy na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – KANADA 2:0, 13:13 Jason DeRocco zaatakował po taśmie w aut.

POLSKA – KANADA 2:0, 12:13 Artur Szalpuk zaatakował po ciasnym skosie.

POLSKA – KANADA 2:0, 11:12 Przestrzelona zagrywka Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 2:0, 10:11 Skuteczny atak Dawida Konarskiego

POLSKA – KANADA 2:0, 8:10 Ryley Brendan Barnes skutecznie zaatakował po skosie.

POLSKA – KANADA 2:0, 8:7 Michał Kubiak przepchnął piłkę na siatce. Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – KANADA 2:0, 6:7 Jason DeRocco - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – KANADA 2:0, 6:6 Seria Kanadyjczyków przy zagrywkach Jasona DeRocco.

POLSKA – KANADA 2:0, 6:5 Dawid Konarski zatrzymany blokiem.

POLSKA – KANADA 2:0, 5:3 Kapitalny atak Michała Kubiaka z drugiej linii.

POLSKA – KANADA 2:0, 2:1 Rozpoczął się już set numer trzy!

POLSKA – KANADA 2:0 (25:21, 27:25) Sharone Vernon-Evans zerwał atak. Polacy wygrali drugiego seta.

POLSKA – KANADA 1:0, 26:25 Mateusz Bieniek z krótkiej.

POLSKA – KANADA 1:0, 25:24 Skutecznie Michał Kubiak

POLSKA – KANADA 1:0, 24:24  Graham Vigrass skutecznie i gramy na przewagi.

POLSKA – KANADA 1:0, 24:23 Aleksander Śliwka - as serwisowy! Piłka setowa!

POLSKA – KANADA 1:0, 23:23 Sharone Vernon-Evans zatrzymany blokiem! Polacy odrobili straty.

POLSKA – KANADA 1:0, 21:23 Sharone Vernon-Evans skończył długą wymianę.

POLSKA – KANADA 1:0, 21:22 Aleksander Śliwka wygrał walkę na siatce. Już tylko punkt różnicy. Stephane Antiga poprosił o przerwę.

POLSKA – KANADA 1:0, 18:22 Kolejny blok Kanadyjczyków, którzy znaleźli sposób na powstrzymanie Dawida Konarskiego.

POLSKA – KANADA 1:0, 18:21 Zablokowany atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – KANADA 1:0, 17:19 Michał Kubiak - as serwisowy!

POLSKA – KANADA 1:0, 15:19 Jason DeRocco - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi poprosił o przerwę.

POLSKA – KANADA 1:0, 15:17 Mateusz Bieniek skutecznie z przesuniętej krótkiej.

POLSKA – KANADA 1:0, 14:16 Dawid Konarski skutecznie z prawego skrzydła.

POLSKA – KANADA 1:0, 13:16 Graham Vigrass - as serwisowy. Trzy oczka zaliczki Kanadyjczyków na drugiej przerwie.

POLSKA – KANADA 1:0, 13:12 Skutecznie gra w tej partii Dawid Konarski.

POLSKA – KANADA 1:0, 12:11 Stephane Antiga wziął czas.

POLSKA – KANADA 1:0, 11:11 Błąd podwójnego odbicia po stronie Kanadyjczyków. Polacy odrobili straty.

Antiga dostrzegł aut jako jedyny na hali! Challenge wbrew swoim zawodnikom

Gdy Artur Szalpuk huknął serwisem, sędzia wskazał na punkt dla Polski po efektownym asie. Zawodnicy reprezentacji Kanady wskazywali palcem w dół pokazując boisko, a Biało-Czerwoni cieszyli po kolejnym zdobytym punkcie. Nabrać dał się także sędzia, ale nie... Stephane Antiga, który poprosił o challenge i się nie pomylił!

POLSKA – KANADA 1:0, 9:10 Znów skutecznie Dawid Konarski.

POLSKA – KANADA 1:0, 8:10 Dawid Konarski obił blok Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 1:0, 7:9 Dawid Konarski zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – KANADA 1:0, 5:8 Polacy zablokowali atak Jasona DeRocco.

POLSKA – KANADA 1:0, 4:8 Skuteczny atak Jasona DeRocco ustalił wynik na pierwszej przerwie.

POLSKA – KANADA 1:0, 4:7 Kontrę Polaków skończył Dawid Konarski.

POLSKA – KANADA 1:0, 2:7 Sharone Vernon-Evans popisał się kapitalnym atakiem z prawego skrzydła.

POLSKA – KANADA 1:0, 2:6 Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 1:0, 2:5 Przestrzelony atak Bartosza Kurka.

POLSKA – KANADA 1:0, 0:2 Rozpoczął się set numer dwa. TJ Sanders zaczął od asa serwisowego.

POLSKA – KANADA 1:0 (25:21) Dawid Konarski obił blok rywali i zakończył premierową odsłonę.

POLSKA – KANADA 0:0, 24:20 Artur Szalpuk - skuteczny atak po bloku i piłka setowa dla Polski.

POLSKA – KANADA 0:0, 23:20 Przestrzelona zagrywka skończyła serię Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:20 Czarna seria biało-czerwonych... Ferdinando De Giorgi poprosił o drugi czas.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:19 Długą wymianę skończył Jason DeRocco. Michał Kubiak jednak na boisku! Zmienił Bartosza Kurka.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:18 Trzy piłki z rzędu dla Kanadyjczyków. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:17 Trochę chaosu wdarło się do gry polskich siatkarzy. Bartosz Kurek zaatakował w aut.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:16 Ryley Brendan Barnes - as serwisowy.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:15 Jason DeRocco popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:14 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

POLSKA – KANADA 0:0, 20:13 Efektowny atak po ciasnym skosie w wykonaniu Bartosza Kurka.

POLSKA – KANADA 0:0, 19:12 Artur Szalpuk minimalnie przestrzelił zagrywkę, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – KANADA 0:0, 19:11 Artur Szalpuk popisał się skutecznym atakiem z prawego skrzydła.

POLSKA – KANADA 0:0, 18:10 Bartłomiej Lemański skutecznie ze środka.

POLSKA – KANADA 0:0, 17:9 Dotknięcie siatki po stronie Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 0:0, 16:8 Zdecydowana przewaga Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – KANADA 0:0, 15:8 Mateusz Bieniek skończył efektowną kontrę Polaków.

POLSKA – KANADA 0:0, 14:8 Kolejna zepsuta zagrywka po stronie Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 0:0, 13:7 Sharone Vernon-Evans zerwał atak.

POLSKA – KANADA 0:0, 11:6 Bartosz Kurek wygrał walkę na siatce. Stephane Antiga wziął drugi czas.

POLSKA – KANADA 0:0, 9:5 Zagrywka mocną bronią Polaków na początku meczu. As serwisowy Artura Szalpuka.

POLSKA – KANADA 0:0, 8:5 Stephen Maar tym razem zmarnował zagrywkę. Trzy oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – KANADA 0:0, 7:5 Stephen Maar - as serwisowy.

POLSKA – KANADA 0:0, 5:2 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Stephane Antiga wziął czas.

POLSKA – KANADA 0:0, 3:2 Rozpoczynamy szósty mecz reprezentacji Polski w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Dawid Konarski zaserwował asa (po taśmie) w pierwszej akcji. Przewaga Polaków na początku seta.

Polska: Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Bartłomiej Lemański, Bartosz Kurek – Paweł Zatorski (libero)
Kanada: TJ Sanders, Stephen Maar, Sharone Vernon-Evans, Jansen Vandoorn, Brendan Barnes, Graham Vigrass – Blair Bann (libero).

Wśród podopiecznych trenera Antigi jest kilku siatkarzy znanych z parkietów PlusLigi: Justin Duff (2014-15 Transfer Bydgoszcz), Steven Marshall (2014-15 Transfer Bydgoszcz), John Perrin (od 2016 Asseco Resovia), Jason DeRocco (od 2015 Jastrzębski Węgiel), Tyler Sanders (2016 MKS Będzin, od 2017 Lotos Trefl Gdańsk); Bradley Gunter (Lotos Trefl Gdańsk) i Sharone Vernon-Evans (Onico Warszawa) podpisali kontrakty z polskimi klubami na przyszły sezon.

Słuchamy hymnów obu państw.

De Giorgi kontra Antiga. Starcie pełne podtekstów

Jednym z najciekawszych wydarzeń drugiego weekendu Ligi Światowej siatkarzy będzie niedzielna konfrontacja Polski z Kanadą w Warnie. Stephane Antiga po raz pierwszy zagra przeciwko byłym podopiecznym i zmierzy się ze swym następcą na stanowisku selekcjonera Polaków - Ferdinando De Giorgim.

Michał Kubiak zagra najprawdopodobniej dopiero w Katowicach.

Kubiak: Nie mogę skakać i szybko się przemieszczać

Michał Kubiak nie pomógł reprezentacji Polski w sobotnim meczu z Brazylią (1:3) w Lidze Światowej. Wszystko przez kontuzję, której nabawił się dzień wcześniej w spotkaniu z Bułgarią (2:3). Czy będzie w stanie grać na turnieju w Polsce (15-18 czerwca)? - Myślę, że tak - powiedział kapitan Biało-Czerwonych.

Trudna sytuacja polskich siatkarzy po pięciu (z dziewięciu) kolejkach spotkań:

Liga Światowa: Francja wciąż niepokonana. Trudna sytuacja Polski

Francja pozostaje niepokonana w Lidze Światowej siatkarzy. W sobotę w Pau wygrała z wicemistrzem olimpijskim Włochami 3:1 i w pięciu dotychczasowych meczach straciła jedynie trzy sety. Polacy - po trzech porażkach i dwóch zwycięstwach - spadli na 7. miejsce w tabeli.

Antiga odbierze Polakom awans do Final Six Ligi Światowej?

Po pięciu rozegranych spotkaniach Polacy są w trudnej sytuacji. Biało-Czerwoni wygrali zaledwie dwa mecze i zajmują siódme miejsce w tabeli. Na drodze do awansu w niedzielę stanie Kanada, prowadzona przez byłego selekcjonera reprezntacji Polski, Stephane'a Antigę. Siatkówka Mecz z Kanadą jest niezwykle ważny w kontekście walki o awans do turnieju w Kurytybie.

Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

W niedzielę Polacy rozegrają swój ostatni mecz w Warnie. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Kanada, prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Stephane'a Antigę. Transmisja meczu Polska - Kanada o 15:30 w Polsacie Sport. Siatkówka Polacy meczów w Warnie nie zaliczą do udanych. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego najpierw przegrali z Bułgarią 2:3, a później z Brazylią 1:3.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Kanada. Początek spotkania o godzinie 15.40.