Pod koniec marca Marcin Węglewski został tymczasowym szkoleniowcem "Słoni". Zastąpił wówczas Czesława Michniewicza, który tę posadę stracił kilka dni wcześniej. Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy Bruk-Betu Andrzej Mizera na razie nie wiadomo czy Węglewski zostanie w klubie. Według wcześniejszych doniesień medialnym miał zostać asystentem nowego szkoleniowca.

Rumak jako pierwszy trener pracował w Lechu Poznań, Zawiszy Bydgoszcz, Śląsku Wrocław.

„Chcę z tą drużyną iść do przodu. Nie chcę na razie mówić o ewentualnych zmianach kadrowych. Jestem pod wrażeniem bazy treningowej, w której wspólnie z zespołem przyjdzie nam pracować” - powiedział szkoleniowiec dla oficjalnej strony Bruk-Betu.

Piłkarze z Niecieczy przygotowania do sezonu rozpoczną 19 czerwca. W planach jest m.in. zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej, miejscowości oddalonej kilka kilometrów od Mielca. W trakcie zgrupowania rozegrają trzy sparingi. Rywalami będą zespoły 1. ligi: Puszcza Niepołomice (beniaminek, 28 czerwca), Stal Mielec (1 lipca) i Górnik Łęczna (spadkowicz z ekstraklasy, 5 lipca).

Jeszcze przed przyjazdem na Podkarpacie Bruk-Bet rozegra grę kontrolną z Rakowem Częstochowa (także beniaminek pierwszej ligi, 24 czerwca). Po powrocie z Woli Chorzelowskiej niecieczanie 11 lipca zmierzą się w sparingu z Cracovią.

W końcowej tabeli ekstraklasy sezonu 2016/2017 Bruk-Bet zajął ósme miejsce.