Piłka nożna

Euro U–21: Porażka Polaków na inaugurację...

Jedną z największych niewiadomych przed pierwszym gwizdkiem, jest oczywiście zestawienie, jakie desygnuje do gry selekcjoner Marcin Dorna. Według Romana Kołtonia, sklad Polaków ma wyglądać następująco: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński - Paweł Dawidowicz, Karol Linetty - Przemysław Frankowski, Patryk Lipski, Bartosz Kapustka - Mariusz Stępiński.

Kolejna paląca kwestia to prawdziwe oblicze rywala. Jak właściwie wyglądają na boisku Słowacy? - Polscy piłkarze grają w zespołach ekstraklasy, a niektórzy w ligach zagranicznych i stanowią silny zespół. My też mamy silną drużynę, zdolną do wygrania pierwszego spotkania. Polacy grają systemem 4-2-3-1, podobnie zresztą jak my. Mają też wielką siłę ofensywną, a w ich szeregach występuje uczestnik ostatnich seniorskich mistrzostw Europy Bartosz Kapustka. My natomiast mamy świetnych obrońców na czele z Milanem Skriniarem z Sampdorii, który stanowi zaporę trudną do przejścia - porównuje oba zespoły napastnik Cracovii Tomas Vestenicky.

Jak do meczu podchodzą Polacy? - Czujemy się podekscytowani tym, na co oczekiwaliśmy. Po ostatnim tygodniu w Arłamowie jestem przekonany, że jutro będziemy w doskonałej dyspozycji. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej, ale żadnych deklaracji składać nie będę. Koncentrujemy się na każdym naszym kolejnym działaniu, na każdym meczu i każdym treningu. Zakładamy, że jesteśmy do tego turnieju optymalnie przygotowani, mamy trzech zawodników, którzy doświadczyli dorosłego Euro, co może być dodatkowym atutem - zaznaczył selekcjoner reprezentacji Polski Marcin Dorna.

Transmisja meczu Polska - Słowacja od godz. 20:00 w Polsacie, Polsacie Sport i na ipla.tv. Komentują: Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.