Euro U-21: Pickford uratował Anglików w meczu ze Szwecją

Pierwszy mecz mistrzostw Europy U-21 zakończył się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie obie strony wypracowały sobie korzystne okazje do zdobycia gola. Najlepszą z nich miał Linus Wahlqvist, który z rzutu karnego nie zdołał jednak pokonać Jordana Pickforda.

W meczu inaugurującym mistrzostwa Europy 2017 w Polsce obrońcy tytułu ze Szwecji podejmowali głodnych sukcesu Anglików.

Za obiema drużynami długie i trudne kwalifikacje. Anglicy w swojej grupie okazali się lepsi od Norwegów, Szwajcarów, Kazachów i Bośniaków. Szwedzi pokonali zaś Hiszpanów, którzy awans do fazy grupowej wywalczyli w barażach, a także Chorwatów, Gruzinów, Estończyków oraz reprezentację San Marino.

Trzeba przyznać, że pierwsza połowa spotkania wyglądała jak stereotypowy mecz otwarcia. Walka na dobre rozgorzała w środku pola i żadna ze stron nie wypracowała sobie klarownych okazji do strzelenia gola. Najlepszą sytuację zmarnował pod koniec pierwszej odsłony Tammy Abraham, który w stylu Henricha Mychitariana próbował zaskoczyć Antona Cajtofta, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

Na drugie 45. minut zespoły wybiegły bardziej zmobilizowane, czego efekty były widoczne również na boisku. W 58. minucie kapitalnym technicznym strzałem popisał się zawodnik o polskich korzeniach - Paweł Cibicki. Jego strzał wewnętrzną częścią stopy, spoza pola karnego, odbił się jednak od spojenia bramki Pickforda.

Swoje szanse mieli również "Synowie Albionu" jednak po uderzeniu Bena Chilwella i rykoszecie jednego ze stoperów Szwecji piłka przetoczyła się po poprzeczce bramki Cajtofta. Golkiper ekipy Hakana Ericsona zachował również czujność przy strzale z rzutu wolnego Jamesa Warda-Prowesa i nie dał się pokonać.

Najlepszą sytuację piłkarze "Trzech Koron" mieli w 80. minucie gry, gdy faulowany w polu karnym Anglii był Wahlqvist, a sędzia Tobias Stieler podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany, jednak uderzył w żenujący sposób i Pickford, za którego Everton F.C. zapłacił Sunderlandowi 30 milionów funtów, wybronił Anglikom dwa punkty. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i taki wynik jest z pewnością korzystny dla Biało-Czerwonych.

Szwecja - Anglia 0:0

Szwecja: Anton Cajtoft - Adam Lundqvist, Filip Dagerstal, Jacob Une Larsson, Linus Wahlqvist - Alexander Fransson (73' Kerim Mrabti), Melker Hallberg, Simon Tibbling (85' Muamer Tankovic) - Kristoffer Olsson - Gustav Engvall (59' Carlos Strandberg), Paweł Cibicki.

Anglia:
Jordan Pickford - Ben Chilwell, Calum Chambers, Alfie Mawson, Mason Holgate - Jacob Murphy (70' Demarai Gray), Nathaniel Chalobah, Lewis Baker, James Ward-Prowse - Tammy Abraham, Nathan Redmond.

Sędzia:
Tobias Stieler (Niemcy).

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Relacja zakończona

W Kielcach bez goli, ale jesteśmy przekonani, że w Lublinie czeka nas znacznie więcej emocji! Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo! Jednocześnie zapraszamy na mecz Polska - Słowacja, z którego relacja na żywo dostępna będzie pod tym linkiem.

Sędzia Stieler użył już dzisiaj gwizdka po raz ostatni. W pierwszym meczu mistrzostw padł bezbramkowy remis. Taki rezultat jest korzystny dla Biało-Czerwonych, którzy swój mecz ze Słowacją rozpoczną za niespełna godzinę.

Największymi pechowcami dogrywki zostali Cajtoft i Abraham. Obaj zderzyli się głowami i przez chwilę leżeli na murawie.

Cibicki oddał jeszcze strzał na bramkę Pickforda, ale jedynym rezultatem był... skurcz, jakiego nabawił się po nim napastnik Szwedów.

Wygląda na to, że Szwedzi zaprzepaścili szansę na trzy punkty. Do regulaminowego czasu niemiecki sędzia doliczył trzy minuty.

Wahlqvist może mieć pretensje wyłącznie do samego siebie. Z jedenastego metra właściwie podał piłkę stojącemu na linii bramkowej Pickfordowi....

Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany, jednak uderzył ŻENUJĄCO słabo i Pickford nie miał problemów z odbiciem piłki. Wygląda na to, że trzydzieści milionów euro obroniło Anglikom punkty...

CÓŻ ZA DRAMATURGIA!!! Sędzia Stieler podyktował rzut karny za faul na Linusie Wahlqvist'cie!

Obie drużyny nieco spuściły z tonu. Czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

Szwedzi nie dali rady w sytuacji 3 na 1... Świetną interwencją popisał się Holgate!

Świetne uderzenie gracza Southampton, jednak czujny był Cajtoft!

Dobrą okazję będą mieli Anglicy. Dwa metry przed polem karnym faulowany był Baker. Do piłki podejdzie James Ward-Prowse.

Ależ okazja Anglików! Po strzale Chilwella piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od stopera reprezentacji Szwecji i przeturlała po poprzeczce! Ciężko wskazać faworyta tego pojedynku.

Z przytupem zameldował się na placu gry Carlos Strandberg. Napastnik pięć minut temu zmienił Gustava Engvalla i już wypracował sobie sytuację sam na sam! Jego uderzenie odbiło się jednak od bocznej siatki!

Znacznie ożywiła nam się gra w drugiej połowie. W ostatnich minutach inicjatywa jest po stronie Szwedów.

Świetna odpowiedź Anglików! Po dobrym dograniu w pole karne swoją szansę miał Lewis Baker. Jego strzał był jednak niecelny.

Wygląda na to, że zwycięzca tego pojedynku może zostać wyłoniony przez pojedynczą akcję.

NIEMOŻLIWE... JAK TO NIE WPADŁO? Kapitalnym technicznym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy popisał się Cibicki, ale piłka odbiła się od spojenia. Co za uderzenie!

Bardzo aktywny jest dzisiaj Cibicki. Przed chwilą próbował płasko wstrzelić piłkę w "szesnastkę" Anglii, jednak obrońcy zachowali czujność.

Bliski przejęcia piłki w polu karnym Szwecji był przed chwilą napastnik Chelsea, jednak nie spodziewał się chyba, że zostanie ona przepuszczona przez obrońców. Była to świetna okazja dla podopiecznych Boothroyda na objęcie prowadzenia.

Bardziej zdecydowanie rozpoczęły drugą połowę obydwa zespoły. Na dobre zgranie Cibickiego piętką w pole karne, dobrą akcją odpowiedział Abraham. Możemy chyba mieć nadzieje na lepsze widowisko.

Wracamy na Kolpert Arenę! Przed nami drugie 45 minut rywalizacji.

Ani minuty nie doliczył sędzia Stieler do pierwszej połowy spotkania. Zespoły zejdą do szatni z zachowanym status quo. Liczymy na więcej emocji, a przede wszystkim klarownych sytuacji po przerwie.

Najlepszą dotychczas okazję na objęcie prowadzenia zmarnował przed chwilą Abraham, który w stylu Hernricha Mychitariana próbował wpakować piłkę do bramki Cajtofta. Ekwilibrystyczny strzał poszybował jednak nad bramką Szwedów.

Dobre wyjście przed zawodnika Nathaniela Chalobaha, jednak niebezpieczeństwo zostało szybko zażegnane. Sfaulowany został Holgate.

Ostatnie pięć minut regulaminowego czasu pierwszej połowy!

Dobra akcja aktualnych mistrzów Europy. Na bramkę Pickforda uderzał Kristoffer Olsson, który piłkę otrzymał od Cibickiego. Przeleciała ona jednak nad spojeniem.

Blisko szczęścia byli przed chwilą "Synowie Albionu"! Murphy zdecydował się na niesygnalizowany strzał sprzed pola karnego, który przeszedł tuż nad poprzeczką Antona Cajtofta!

Póki co niewiele klarownych okazji wypracowały sobie obie strony. Nadal czekamy na pierwszego gola turnieju.

Efektowna sztuczka techniczna w wykonani Abrahama, jednak dobra asekuracja szwedzkich stoperów.

Doczekaliśmy się ostrzeżenia ze strony podopiecznych Ericsona! Cibicki rozpoczął akcję swojego zespołu, a jego strzał poleciał minimalnie nad bramką Pickforda.

Paweł Cibicki sfaulowany z lewej strony pola karnego Anglików przez zawodnika Everton F.C. Masona Holgate'a. Będzie szansa dla Szwedów!

Teraz Chilwell dobrze w obronie. Szwedzi mają problem z przedostaniem się w pole karne podopiecznych Boothroyda.

Dobre wejście lewą stroną Bena Chilwella z Leicester City. Dośrodkowanie w pole karne zostało jednak wybite przez obrońców rywali.

Trochę nerwowości w poczynaniach obu stron. Cały czas czekamy na stuprocentową okazję do zdobycia bramki.

Niedokładny przerzut w wykonaniu obrońców tytułu. Od autu wznowią Anglicy.

Ależ gorąco zrobiło się przed chwilą pod bramką Szwedów! Najpierw błędu obrony o mały włos nie wykorzystał Tammy Abraham, a później przez długi czas defensorzy nie byli w stanie wybić piłki z obrębu własnej "szesnastki".

Rywalizacja przeniosła się teraz w kierunku środka pola.

Z prawej strony dobrze radzi sobie zawodnik Norwich City Jacob Murphy, który raz po raz mija obrońców i posyła groźne dośrodkowania pod bramkę Szwedów.

Anglicy lepiej weszli w mecz. To podopieczni Adriana Boothroyda częściej zapuszczają się pod pole karne rywali.

Zamieszanie w polu karnym "Trzech Koron" po dośrodkowaniu Anglików z rzutu wolnego. Niebezpieczeństwo zostało jednak zażegnane.

Kapitalne wybicie z bramki Jordana Pickforda, jednak późniejsza wrzutka w pole karne jednego z pomocników nie była już tak udana. Przy piłce Szwedzi.

Pierwszy gwizdek i... ZACZYNAMY!

Zdecydowana przewaga szwedzkich kibiców na trybunach. Czuć atmosferę piłkarskiego święta!

Arbitrem głównym spotkania będzie pan Tobias Stieler z Niemiec.

Piłkarze w tym momencie wychodzą na murawę!

Kielecka pogoda nie rozpieszcza dzisiaj zawodników. W rozgrzewce przeszkodził im bowiem padający grad. Z drugiej strony obie ekipy prawdopodobnie przyzwyczajone są do tego typu aury.

Na początku zaprezentujemy składy, w jakich wybiegną drużyny na inauguracyjny mecz.

Mistrzostwa Europy U-21 w Polsce czas zacząć! Przed nami pierwszy mecz turnieju, w którym obrońcy tytułu ze Szwecji zmierzą się z Anglikami! Odliczamy ostatnie sekundy do pierwszego gwizdka!