Liga Światowa: Polska - Iran. Skrót meczu (WIDEO)

Polscy siatkarze gładko zrewanżowali się Iranowi w drugim bezpośrednim meczu rozgrywanym w ramach Ligi Światowej, nie oddając przeciwnikom nawet seta. Jednyn z bohaterów Biało-Czerwonych był kapitan Michał Kubiak, który został wybrany MVP spotkania.

W pierwszym pojedynku w Pesaro podopieczni Ferdinando de Giorgiego nieoczekiwanie przegrali z Persami 1:3. W Łodzi nie pozostawili im już jednak złudzeń i od razu narzucili własny styl gry. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszych dwóch setach rywali stać było na wywalczenie zaledwie 17 i 18 puntków.

W szeregach Biało-Czerwonych funkcjonowało wszystko - na wysokim poziomie stało zarówno przyjęcie, jak i gra pod siatką. W dobrej dyspozycji był m.in. Bartłomiej Lemański, który swoje imponujące warunki fizyczne (217 cm) wykorzystywał w bloku.

Polska - Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek - Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz.

Iran: Amir Ghafour, Milad Ebadipour, Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Mohammad Mousavi Eraghi, Masoud Gholami - Mahdi Marandi (libero) oraz Mostafa Heydari, Reza Ghara, Saman Faezi, Ali Shafiei, Farhad Salafzoon, Farhad Nazari Afshar.

Skrót meczu Polska - Iran w załączonym materiale wideo.