Bärkroth jest wychowankiem Balltorps FF, w którym trenował do 15. roku życia, kiedy trafił do jednego z najbardziej utytułowanych zespołów, IFK Göteborg. W Allsvenskan po raz pierwszy zagrał 2 września 2007 w wieku 15 lat, 7 miesięcy i 14 dni, dzięki czemu stał się najmłodszym debiutantem w historii. 25-latek niecały rok później zanotował także premierowy występ w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Miało to miejsce 23 lipca 2008 roku, a rywalem klubu z Göteborga był Murata, z którym IFK wygrał 4:0. Autorem dwóch goli był właśnie Bärkroth.

W 2011 roku szwedzki skrzydłowy został wypożyczony do IF Brommapojkarna, a rok później trafił do Benifiki Lizbona, która wypożyczyła go natomiast do UD Leiria. Bärkroth jest dwukrotnym mistrzem Szwecji. Najpierw po tytuł sięgnął w 2007 roku razem z Göteborgiem, a osiem lat później z IFK Norrköping, w którym grał od 2015 roku.

- Cieszę się, że tu jestem, Lech Poznań to bardzo profesjonalny klub i liczę, że będę mógł tu się dalej rozwijać. Dostawałem wiele
sygnałów o zainteresowaniu moją osobą ze strony Kolejorza, a to dla mnie bardzo ważne. Wierzę, że dzisiejsze testy zakończą się bez
przeszkód i szybko dołączę do drużyny - powiedział 25-letni skrzydłowy.

Bärkroth jest zawodnikiem obunożnym, który może występować na obu skrzydłach, a także na pozycji napastnika. Dysponuje dobrym uderzeniem z dystansu i dośrodkowaniem, jest szybki, dynamiczny i bardzo wytrzymały. Charakteryzuje się agresywnością w grze, a także dyscypliną taktyczną.

- Można powiedzieć, że Bärkrotha znamy od bardzo dawna. Zauważyliśmy go już w 2010 roku podczas meczu kadr U19 i przez kilka lat śledziliśmy jego postępy. To piłkarz o profilu idealnie pasującym do Kolejorza, był jednym z naszych największych priorytetów na to okienko transferowe - mówi wiceprezes Piotr Rutkowski.

Jeśli testy medyczne zakończą się pozytywnie, Bärkroth zwiąże się z Lechem 4-letnim kontraktem i przeprowadzi się do Poznania na zasadzie transferu definitywnego.