Euro U-21: Sensacja w Tychach! Czesi ogrywają Włochów

Niespodzianka w Tychach. Fantastycznie dysponowana drużyna Czech pokonała faworyzowanych Włochów w pierwszym meczu drugiej kolejki w grupie C. Gole dla naszych południowych sąsiadów zdobyli Michal Travnik, Marek Havlik i Michael Luftner. Honorowe trafienie dla Włochów zdobyl Domenico Berardi. Czechy - Włochy 3:1.

Obie drużyny podchodziły do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Włosi chcieli kroczyć po zwycięskiej ścieżce i kontynuować dobrą passę inkasując w drugim meczu z rzędu komplet punktów. Czesi musieli wygrać chcąc w ostatniej serii gier liczyć się w walce o wyjście z grupy.

Spotkanie od początku było bardzo dynamiczne i już w 1. minucie Włosi zagrali niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne, które jednak nie znalazło adresata. Potem gra toczyła się głównie w środku pola, a przewaga optyczna należała do Włochów. Pierwszą klarowną okazję miał w 11. minucie meczu Federico Bernardeschi, który znakomicie odnalazł się w polu karnym. Jego mocne uderzenie zmierzało w sam środek bramki, gdzie akurat stał Zima. Czech odbił piłkę na rzut rożny.

Potem do głosu doszli Czesi, którzy długimi piłkami próbowali sforsować defensywę Włochów. Zagranie do Haseka – taki był plan naszych południowych sąsiadów na rozmontowanie obrony przeciwnika. Aktywny był na lewym skrzydle Holzer, który oskrzydlił jedną z akcji ofensywnych Czechów, jednak jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez włoskich defensorów.

W 24. minucie spotkania Czesi dosyć niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Znakomicie z piłką zabrał się Michal Travnik, który płaskim strzałem zaskoczył nieco spóźnionego Donnarummę. Czesi przejęli na moment inicjatywę i chcieli pójść za ciosem. Włosi byli wyraźnie zagubieni, często faulowali, ich gra była niepoukładana.

Chwilę później oglądaliśmy klasyczną wymianę ciosów. W 33. minucie Petagna chciał zaskoczyć Zimę płaskim strzałem, ale tuż obok słupka. Do pełni szczęścia zabrakło kilku centymetrów. Pięć minut później z dystansu uderzał Bernardeschi, a chwilę później to Czesi stanęli przed szansą podwyższenia prowadzenia po skutecznej kontrze. W ostatnich sekundach Włosi mieli jeszcze rzut wolny i rzut rożny, ale żaden z tych stałych fragmentów gry nie przyniósł korzyści w postaci chociażby celnego strzału.

Po zmianie stron Włosi ruszyli z wielkim animuszem. Widać było gołym okiem, że podopieczni Di Biagio chcą ograć Czechów. Szczególnie aktywny był Conti, który raz za razem szarpał prawym skrzydłem. Czesi odpowiedzieli w 49. minucie za sprawą strzału z dystansu Soucka, jednak ten został zablokowany przez włoskich defensorów.

Kilka minut później znowu Conti zrobił różnicę na skrzydle i zagrał futbolówkę do Berardiego, którego uderzenie trafiło prosto w bramkarza. Ochoty do gry nabrał Bernardeschi, który sprytnym strzałem próbował zaskoczyć Zimę, jednak ten znowu spisał się bez zarzutu. Przewaga Włochów była coraz bardziej widoczna.

W 69. minucie spotkania wydarzyło się to, co musiało się wydarzyć. Znakomite podanie między czeskich stoperów z głębi pola autorstwa Cataldiego trafiło do Berardiego, który na raty zdołał pokonać Zimę. Włosi wrócili do gry, a mecz rozpoczął się od początku.

Osiem minut później znakomitą szansę do wyprowadzenia Włochów na prowadzenie miał Petagna. Wszystko za sprawą szybkiej kontry, w której napastnik Atalanty znalazł się przed czeską bramką. Jego próba przelobowania Zimy jednak się nie powiodła.

Końcówka meczu należała do Czechów. Akcja zmienników, czyli Chorego i Havlika przyniosła im prowadzenie. Sześć minut później potężną bombą zza pola karnego popisał się Luftner, który ustalił wynik meczu. Włosi po tym ciosie już się nie podnieśli i nie byli w stanie zagrozić bramce Zimy. Niespodzianka stała się faktem – Czesi pokonują Włochów 3:1.

Czechy – Włochy 3:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Michal Travnik (24), 1:1 Domenico Berardi (70-głową), 2:1 Marek Havlik (79), 3:1 Michael Lueftner (85).

Żółte kartki: Czechy: Michal Hubinek, Marek Havlik; Włochy: Domenico Berardi, Danilo Cataldi, Andrea Conti, Alberto Cerri.

Sędzia: Benoit Bastien (Francja). Widzów: 13 251.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Relacja zakończona

['90+3] Czechy U-21 – Włochy U-21 3:1 Koniec meczu! Niespodzianka, Czesi ogrywają Włochów 3:1.

['90+1] Czechy U-21 – Włochy U-21 3:1 Rzut rożny dla Włochów. Ostatnia szansa, żeby złapać kontakt.

['90] Czechy U-21 – Włochy U-21 3:1 3 minuty dłużej potrwa te spotkanie.

['89] Czechy U-21 – Włochy U-21 3:1 Czesi przy piłce, Włosi wysokkim pressingiem.

['85] Czechy U-21 – Włochy U-21 2:1 GOOOOOOOOOL! CZESI 3:1!  ALEŻ BOMBA Z DYSTANSU. LUFTNER PO INDYWIDUALNEJ AKCJI PRZYMIERZYŁ JAK Z ARMATY I NIE DAŁ SZANS DONNARUMMY.

['83] Czechy U-21 – Włochy U-21 2:1  Włosi stawiają wszystko na jedną kartę. Cerri wchodzi na boisko za Catalediego. U Czechów Schicka zmienia Sacek.

[‘79] Czechy U-21 – Włochy U-21 2:1 CZESI GOOOOOOOL! CHORY DO HAVLIKA, CZYLI AKCJA ZMIENNIKÓW I WŁOSI ZNOWU PRZEGRYWAJĄ. ZNAKOMITA AKCJA NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW!

[‘78] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:1 Pogubili się Czesi w defensywie, ale tym razem się upieło.  Pellegrini fauluje obrońcę Czechów i sędzia przerywa grę.

[‘77] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:1 Schodzi Hubinek, w jego miejsce Chory.

[‘77] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:1 Sam na sam Petagna po znakomitej kontrze Włochów. Nad bramką!

[‘75] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:1 Zmiana u Włochów. Schodzi Bernardeschi, a jego miejsce Gagliardini.

[‘74] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:1 Znakomita szansa dla Włochów, ale nikt nie zamyka znakomitej centry w pole karne Chiesy. To była wyborna okazja do objęcia prowadzenia.

[‘69] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:1 GOOOOOOOOL, MAMY WYRÓWNANIE! BERARDI NA RATY ZDOBYWA GOLA WYRÓWNUJĄCEGO! ZNAKOMITE PODANIE CATALDIEGO MIĘDZY OBROŃCÓW I BERARDI PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI!

[‘67] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Ależ znakomita akcja Czechów! Najgroźniejsza ich sytuacja po zmianie stron. Bliski szczęścia Jankto, ale piłka po jego strzale nad poprzeczką.

[‘67] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Zmiana w czeskiej kadrze. Schodzi Hasek, w jego miejsce Havlik.

[‘65] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Gubi się defensywa Czesów, drugi z rzędu rzut rożny.

[‘64] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Bernardeschi strzela, Zima broni. Dobitka zablokowana. Wynik bez zmian, mimo kilku szans.

[‘62] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Rzut wolny z 22 metra. Znakomita okazja przed Włochami.

[‘60] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Godzina gry za nami, a na tablicy wynik bez zmian - wciąż Czesi prowadzą z Włochami. Mimo przewagi w ostatnim kwadransie nie potrafili wyrównać.

[‘56] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Zaskakujący strzał Bernardeschiego, ale Zima bezbłędnie. To już trzecia próba piłkarza z numerem 10. Włosi przejmują kontrolę nad spotkaniem.

[‘54] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Pierwsza zmiana u Włochów. Chiesa za Grassiego.

[‘52] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Włosi zamykają Czechów na ich połowie. Duża przewaga piłkarzy Di Biagio. Aktywny Conti. Berardi strzela, ale wprost w Zimę.

[‘49] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Soucek z dystansu, ale zablokowany.

[‘48] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Conti znakomicie urwał się prawym skrzydłem, oddał nawet strzał na bramkę, ale niecelny. Dobra akcja zawodnika Atalanty.

[‘47] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Czesi bez zmian - znowu wysoki pressing, znowu agresja, doskok, pasja.

Fajnie to wyglądało w pierwszej połowie.

[‘46] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Obie drużyny w tych samych składach już gotowi na drugą połowę. Zaczynamy!

[‘38] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Bernardeschi w mur, ale Włosi mają rzut rożny. Nic jednak z tego nie wyniknęło i to Czesi schodzą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Czas na 15 minut odpoczynku dla obu ekip.

[‘45] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Rzut wolny dla Włochów z 22-24 metrów od bramki.

[‘43] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Centra w pole karne Czechów, ale bez strzału w kierunku bramki.

[‘41] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Czesi bardzo szybko rozgrywają piłkę na połowie Włochów. Klepka i wyjście na pozycję - miło się to ogląda.

[‘40] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Di Biagio przekazuje przy lini bocznej uwagi swoim piłkarzom. Teraz inicjatywa w posiadaniu Włochów. Groźnie kontrują Czesi. Oglądamy otwarte spotkanie w ostatnich minutach pierwszej połowy.

[‘38] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Cały czas Czesi próbują długimi podaniami przenieść ciężar gry pod bramkę Donnarummy. Włosi mają z tym problemy.

[‘33] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Znakomita akcja dla Włochów, Petagna płaskim strzałem tuż obok słupka. Czesi mieli pretensje, bo Włosi nie wybili piłki, gdy jeden z ich piłkarzy leżał na murawie.

[‘31] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Ostre wejście Contiego. Włochom nie podoba się to, że to Czesi rozgrywają długo piłkę.

[‘29] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Żółta kartka dla Berardiego. Zaostrza nam się spotkanie. Bardzo ostry faul.

[‘27] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Czesi odpowiadają! Schick pięknie strzela w światło bramki, ale Donnarumma na raty broni.

[‘26] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 Znakomita okazja dla Włochów. Rzut wolny Berardiego i piłka o kilka centymetrów minęła bramkę Zimy. Dzieje się!

[‘24] Czechy U-21 – Włochy U-21 1:0 GOOOOOL! CZESI NA PROWADZENIU! KAPITAN ZESPOŁU, MICHAŁ TRAVNIK, WZIĄŁ SPRAWĘ W SWOJE RĘCE I PŁASKIM STRZAŁEM ZASKOCZYŁ WŁOSKIEGO BRAMKARZA. NIESPODZIANKA W TYCHACH!

Włoscy kibice nie tylko na stadionie w Tychach. Również w sieci kibicują swoim piłkarzom.

[‘20] Czechy U-21 – Włochy U-21 0:0 Włosi gubią się w defensywie, co wykorzystują Czesi. bardzo mocny strzał zza pola karnego Haska. Brawo za decyzję!

[‘18] Czechy U-21 – Włochy U-21 0:0 Ładna akcja ofensywna Holzera, ale dośrodkowanie zatrzymuje się na włoskich obrońcach. Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu ogląda Hubinek.

[‘15] Czechy U-21 – Włochy U-21 0:0 Włosi uspokoili grę, wolno operują piłką. Czesi agresywnie doskakują do rywali, nie dają im wiele miejca na rozgrywanie swoich akcji.

Kibice w Tychach czekają na... dolary :)

[‘11] Czechy U-21 – Włochy U-21 0:0 Znakomita okazja dla Włochów i strzał z pola karnego Bernadeschiego. To powinno być 1:0, ale uderzenie było prosto w bramkarza.

[‘10] Czechy U-21 – Włochy U-21 0:0 Włosi nie mogą środkiem, to próbują skrzydłem. Głownie planują sforsować czeską defensywę prawym skrzydłem za sprawa Berardiego. Czesi jednak czujni.

[‘8] CZECHY U-21 – WŁOCHY U-21 0:0 Niebezpieczne podanie do swojego bramkarza przez czeskiego obrońcę i blisko przejęcia futbolówki Bernardeschi.

[‘6] CZECHY U-21 – WŁOCHY U-21 0:0 Dużo walki w środku pola, długimi piłkami próbują zaskoczyć Włochów Czesi. To nasi połodniowi sąsiadzi częściej przy piłce.

[‘3] CZECHY U-21 – WŁOCHY U-210:0 Bardzo aktywni Czesi wysokim pressingiem atakują Włochów. Zacięty mecz od początku.

[‘1] CZECHY U-21 – WŁOCHY U-21 0:0 Już w pierwszej akcji bardzo groźni Włosi. Nikt nie zamknął jednak centry w pole karne z lewego skrzydła.

[‘0] CZECHY U-21 – WŁOCHY U-21 0:0 Rozpoczynamy spotkanie i naszą relację!

W Tychach rozbrzmiał hymn reprezentacji Czech.

Hymny. Najpierw reprezentacja Włoch.

A teraz Włochów:

Ustawienie Czechów:

10 minut zostało do pierwszego gwizdka. Arbitrem tego spotkania będzie Benolt Bastien. Na liniach będą mu pomagali Hicham Zakrani i Frederic Haquette. Sędziowie pochodzą z Francji.

Szatnia reprezentacji Włoch przed przybyciem piłkarzy.

Tacy piłkarze grali w reprezentacji Włoch U-21 podczas turnieju w 2000 roku.

Tak na stadion w Tychach przyjechała reprezentacja Włoch.

Składy na dzisiejsze spotkanie:

Zapowiada się znakomite widowisko!

Witamy w naszej relacji na żywo. Będziemy relacjonować spotkanie w grupie C pomiędzy Czechami a Włochami. Zapraszamy do wspólnego śledzenia tego meczu!