Euro U-21: Niemcy o krok od półfinału. Dania za burtą!

W drugim meczu drugiej kolejki w grupie C reprezentacja Niemiec pewnie pokonała w Krakowie reprezentację Danii 3:0 i jest więcej niż jedną nogą w półfinale młodzieżowych mistrzostw Europy. Porażka Duńczyków oznacza, że definitywnie tracą szansę na wyjście z grupy.

Przed tym spotkaniem Niemcy mieli na swoim koncie zwycięstwo z Czechami 2:0, natomiast ekipa duńska porażkę w takim samym stosunku przeciwko Włochom. Dla podopiecznych Nielsa Fredriksena był to mecz na wagę przedłużenia swoich szans w kontekście dalszych gier na Euro U-21.

Początkowe kilka minut pierwszej połowy stało pod znakiem pressingu reprezentacji Danii. Następnie gra toczyła się w środku polu, by wreszcie inicjatywę mieli przejąć Niemcy. Najjaśniejszym punktem naszych zachodnich sąsiadów był niewątpliwie Serge Gnabry, który stwarzał zagrożenie na skrzydłach. Najpierw na prawej flance wysunął piłkę w polu karnym do Mitchella Weisera, ale ten minimalnie przestrzelił, a potem pomocnik Werderu Brema skopiował swoją akcję na lewej stronie, ale tym razem wysoko nad poprzeczką uderzył Max Meyer.

Duńczycy ograniczali się do sporadycznych kontrataków, ale jeden z nich mógł zakończyć się pomyślnie. W stronę bramki strzeżonej przez Juliana Pollersbecka podążył Andrew Hjulsager, który niewiele pomylił się, posyłając futbolówkę obok słupka.

W samej końcówce znowu nasiliła się przewaga Niemiec. Dwa razy strzał oddawał Meyer, ale za pierwszym razem został zablokowany, a za drugim skutecznie interweniował Jeppe Hojbierg. Ostatnią akcją wartą odnotowania w pierwszej połowie popisał się najlepszy na boisku Gnabry, ale jego soczyste uderzenie z dystansu powędrowało tuż obok słupka. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Drugą połowę kapitalnie rozpoczęli Niemcy, którzy coraz bardziej naciskali swoich rywali, stwarzali sobie dogodne sytuacje, aż w końcu dopięli swego. W 53. minucie precyzyjnym strzałem na skraju pola karnego popisał się Davie Selke, który posłał futbolówkę za kołnierz bramkarzowi Danii, dając upragnione prowadzenie w meczu.

Podopieczni Stefana Kuntza nie zwalniali tempa i nadal dążyli do kolejnych trafień. Cały czas głównym motorem napędowym był Gnabry. Szkoleniowiec reprezentacji Danii, Niels Fredriksen musiał zareagować dwoma ofensywnymi zmianami w swoim zespole.

Niemający już nic do stracenia Duńczycy musieli wreszcie postawić wszystko na jedną kartę. Dużo zamieszania wniósł rezerwowy Kenneth Zohore, który wypracował sobie dobrą okazję w 69. minucie, ale jego strzał bardzo dobrze wybronił Pollerbeck.

Gdy wydawało się, że reprezentacja Danii pokusi się o odrobienie strat, decydujący cios zadali Niemcy, którzy podwyższyli rezultat. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Meyera, do piłki dopadł Marc Kempf, który strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

To nie był jednak koniec skutecznej ofensywy Niemców, którzy cały czas atakowali. W 79. minucie z dobrej strony pokazał się rezerwowy Nadiem Amiri, który poprowadził piłkę w polu karnym Danii i strzałem przy słupku dopełnił formalności.

Końcowe minuty nie przyniosły jakiejkolwiek dramaturgii. Niemieccy piłkarze zasłużenie triumfowali i są bardzo blisko wyjścia z grupy. Tylko kataklizm może sprawić, że ekipa Stefana Kuntza nie zagra w półfinale. Z kolei przed Duńczykami jeszcze jeden mecz na tym turnieju przeciwko Czechom.

Niemcy – Dania 3:0 (0:0)

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KN, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Koniec meczu! Niemcy wygrywają z Danią 3:0 i są o krok od wyjścia z grupy. Dania odpada z rywalizacji.

Niemcy - Dania 3:0

93' Jeszcze jeden strzał z dystansu Zohore, ale broni Pollerbeck.

90' Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89' Końcowe minuty to już oczekiwanie na gwizdek sędziego. Duńczycy są kompletnie zrezygnowani.

81' Trzecia zmiana w zespole niemieckim. Plac gry opuszcza Gnabry, a wchodzi Oztunali.

To już jest chyba koniec marzeń Danii o odrobieniu strat. Strzelcem gola Amiri, który poprowadził piłkę w polu karnym i strzałem przy słupku pokonał bramkarza rywali.

Niemcy - Dania 2:0

79' Gooool dla Niemiec!

Po serii rzutów rożnych wykonywanych przez Niemców, wreszcie dopięli swego i umieścili piłkę w siatce. Dośrodkowanie Meyera i gol z powietrza Kempfa. Duńczycy w tarapatach!

Niemcy - Dania 1:0

73' Goool dla Niemiec!

69' Fragment gry cios za cios. Najpierw szansę dla Danii wykreował rezerwowy Zohore, a chwilę później kontratak Niemców zakończony rzutem rożnym, po którym okazję miał Gnabry.

65' Podwójna zmiana w zespole Niemiec. Schodzą Arnold i Weiser, a w ich miejsce odpowiednio Amiri oraz Jung.

62' Druga zmiana w zespole Danii. Schodzi Blaabjerg, a w jego miejsce Pedersen.

58' Za pierwszym razem strzał Duńczyków z wolnego był niecelny, ale chwilę później kolejna okazja niemal z tego samego miejsca. Tym razem zmuszony do interwencji był Pollerbeck, który wybił piłkę na rzut rożny.

57' Mamy jeszcze zmianę w zespole duńskim. Boisko opuszcza Nielsen, a wchodzi Zohore.

56' Wreszcie szansa dla Danii. Rzut wolny z okolicy 20 metrów.

55' Niemcy nie odpuszczają i cały czas naciskają Duńczyków. W roli głównej znowu Gnabry, który jest motorem napędowym swojej ekipy.

Bramka dla niemieckiego zespołu wisiała w powietrzu i stało się! Kapitalnym uderzeniem popisał się Selke, który technicznym strzałem na skraju pola karnego przymierzył tak, że piłka wpadła za kołnierz golkiperowi Danii.

Niemcy - Dania 0:0

53' Goool dla Niemiec!

50' Wysoki pressing Niemców sprawia, że Duńczycy popełniają błędy.

48' Groźny strzał na bramkę Danii, ale broni Hojbjerg.

46' Rozpoczynamy drugą połowę i od razu żółta kartka dla Duelunda za faul na Arnoldzie.

Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy oglądamy bezbramkowy remis.

44' To już końcowe fragmenty pierwszej połowy. Oba zespoły jakby czekały już na ostatni gwizdek.

41' I znowu strzał z dystansu niemieckiego zespołu. Soczyste uderzenie Gnabriego, który minimalnie chybia słupek bramki Duńczyków.

40' Meyer tym razem z dystansu, ale broni Hojbjerg.

39' Fragment meczu, w którym dominują podopieczni Stefana Kuntza.

38' Akcja Niemców w polu karnym Danii i zablokowany strzał Meyera.

37' Rzut rożny dla Niemiec.

35' Rzut wolny dla Niemiec z bocznego sektora boiska. Dośrodkowanie w pole karne, które sprawiło sporo problemów reprezentacji Danii.

32' Po dośrodkowaniu z rożnego głową strzelał Ingvartsen, ale nad bramką.

31' Bardzo dobra okazja dla Danii. Lewą stroną pobiegł Hjulsager, który wpadł w pole karne i oddał minimalnie niecelny strzał. Będzie jednak jeszcze rzut rożny.

30' Składna akcja Duńczyków zakończona jednak faulem w ataku Ingvartsena.

27' Mocno bita piłka w pole karne Niemiec zmusiła bramkarza naszych zachodnich sąsiadów do piąstkowania.

26' Fatalne dośrodkowanie Meyera...

25' Rzut wolny dla Niemiec ok. 30 metrów do bramki Danii.

22' Znowu ładna akcja Gnabriego, tym razem na lewym skrzydle, który wysuwa piłkę w polu karnym Meyerowi, a ten strzela wysoko nad bramką.

21' Toljan wpada w pole karne Duńczyków, ale został wypchnięty przez obrońcę i wybiega z piłką poza linię końcową.

19' Póki co oglądamy nieco zachowawczą grę obu drużyn.

14' Strzał Arnolda prosto w mur.

13' Żółta kartka za faul przed polem karnym dla Christensena. Ok. 20 metrów do bramki Danii.

11' No i długo nie czekaliśmy. Znakomita okazja dla Niemiec. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Gnabriego, a do piłki dopadł w pole karne Weiser, który minimalnie przestrzelił.

10' Gra toczy się głównie w środku pola. Czekamy na pierwsze akcje ofensywne i strzały na bramkę.

6' Wreszcie pressing zespołu niemieckiego.

5' Duńczycy kolejny raz blisko pola karnego Niemiec. Widać olbrzymią motywację w ich szeregach podyktowaną sytuacją w tabeli.

2' Pierwsze zagrożenie w polu karnym Niemiec. Był oddany strzał, ale zbyt lekki i ponadto zblokowany.

1' Zaczynamy!

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Serdar Gözübüyük z Holandii.

Na stadionie w Krakowie obie reprezentacje są już gotowe do wyjścia na murawę. Jeszcze tylko hymny obu państw, losowanie stron boiska i zaczynamy!

Znamy już składy obu zespołów:

Niemcy:

Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Dahoud, Arnold - Weiser, Meyer, Gnabry - Selke

Dania:

Hojbjerg - Blaabjerg, Banggaard, Maxso, Holst - Nielsen, Norgaard, Christensen, Hjulsager - Ingvartsen, Duelund

Gdyby Duńczykom udało się pokonać Niemców, wówczas bylibyśmy świadkami niesamowitej sytuacji, w której wszystkie zespoły miałyby tyle samo punktów.

Jeden mecz drugiej kolejki w tej grupie już za nami. Po pasjonującym widowisku Czesi zdołali pokonać Włochów 3:1. To oznacza, że w tym momencie trzy zespoły mają po trzy punkty, a jedynym zespołem z zerowym dorobkiem są Duńczycy.

Oba zespoły rywalizują w grupie C. Ekipa Niemiec w pierwszej serii wygrała 2:0 z Czechami, natomiast Duńczycy w takim samym stosunku ulegli Włochom.

Witamy w relacji na żywo meczu Niemcy - Dania. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godz. 20:45.