Linetty: Jestem smutny. Chciałem grać dalej na tym turnieju

Karol Linetty był bardzo smutny po przegranym 0:3 spotkaniu z reprezentacją Anglii. Pomocnik Biało-Czerwonych nie ukrywał, że bardzo chciał pokonać Synów Albionu i grać dalej w turnieju.

Marcin Feddek: Karol, możesz odpowiedzieć, dlaczego Anglicy nas dzisiaj tak brutalnie zweryfikowali?

Karol Linetty: Nie mam zielonego pojęcia. W pierwszych dwóch meczach wyszliśmy bardzo odważnie, agresywnie. Anglicy mocno ruszyli na nas i w pierwszej połowie nie mieliśmy nawet pół sytuacji strzeleckiej. Może gdyby Przemek Frankowski zdobył gola kontaktowego, to bylibyśmy w stanie odwrócić losy spotkania, ale trzeba się ukłonić przed Anglikami, bo zagrali dziś bardzo dobre spotkanie.

Pewnie nie tak sobie wyobrażałeś ten turniej, prawda?

Myślę, że pierwszym meczem sporo zaprzepaściliśmy. Straciliśmy dwa gole, których nie powinniśmy stracić. Dziś musieliśmy wygrać i liczyć na remis rywali. Nie mieliśmy takiego scenariusza przed tym turniejem.  Żałujemy, że tak się to potoczyło.

Czy jak paru kolegów nie gra w piłkę, to jest problem na takim poziomie?

Ze Szwedami daliśmy maksa i walczyliśmy przez 90 minut. Mogliśmy tamte spotkanie wygrać, mieliśmy ku temu okazje. Mieliśmy stworzone profesjonalne warunki. Regeneracja wyglądała tak, jak należy. Anglicy lepiej od nas wyglądali.

Widzę, że jesteś mocno rozczarowany.

Jestem smutny. Odpadamy z fajnego turnieju, który odbywał się w Polsce. Przychodziły na nas pełne stadiony ludzi.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.