Euro U-21: Słowacki sędzia pomaga rodakom? Kontrowersyjna czerwona kartka dla Joty (WIDEO)

W 90. minucie meczu Macedonia - Portugalia Bruma strzelił gola na 4:2 i dał swoim kolegom nadzieję na awans. Chwilę później sędzia podjął niewytłumaczalną decyzję i wyrzucił z boiska Diogo Jotę.

Portugalczycy przystępowali do spotkania z nadzieją, że może wyjść z grupy na drugim miejscu. Wystarczyło by wygrali z Macedonią 4:0 lub wyższym wynikiem. Przed meczem kibice Portugali wskazywali, że sędzia ze Słowacji będzie stronniczy i będzie robił wszystko by jego rodacy awansowali do półfinału. Przez całe spotkanie na boisku mieliśmy duże emocje, jednak wynik 3:2 nie premiował drużyny z Półwyspu Iberyjskiego.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, gola na 4:2 strzelił Bruma i w Portugalczykach pojawiła się nadzieja na strzelenie kolejnej bramki i awans bo sędzia doliczył aż cztery minuty. Chwilę po wznowieniu gry Jota zderzył się z jednym z Macedończyków, a sędzia pokazał mu bezpośrednią czerwoną kartkę. Zawodnik i jego koledzy nie mogli w to uwierzyć, zwłaszcza, że powtórki pokazały, że faulu nie było. Sam Jota wszedł na boisko niewiele wcześniej i rozruszał ofensywę Portugalczyków. Po tych wydarzeniach kibice z Półwyspu Iberyjskiego będą mieli kolejną pożywkę do snucia teorii spiskowych.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.