Finał PŚ w pięcioboju: Zwycięstwo Alekszejew, 12. miejsce Maliszewskiej

Anna Maliszewska (UKS Żoliborz Warszawa) zajęła 12. miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Wilnie. Zwyciężyła Węgierka Tamara Alekszejew, która wyprzedziła Litwinkę Laurę Asadauskaite i Gulnaz Gubajdulinę z Rosji.

Jedyna Polka w 36-osobowym finale, która ma na koncie m.in. złoty medal mistrzostw świata wywalczony w klasyfikacji drużynowej w 2015 roku, zajęła szóste miejsce w szermierce, ale w pływaniu dopiero 26. Po jeździe konnej, w której była 16., lecz z niewielką stratą do czołówki, plasowała się na dziesiątej pozycji. Do ostatniej próby - biegu ze strzelaniem - wystartowała 1.02 min za prowadzącą Alekszejew.

Przed ostatnią konkurencją Asadauskaite - złota medalistka olimpijska z Londynu i indywidualna mistrzyni świata z 2013 roku - zajmowała dopiero 14. lokatę, ze stratą 1.17 min do liderki. Jednak niesiona dopingiem swojej publiczności pobiegła najlepiej z całej stawki, dzięki czemu zajęła miejsce na podium.

W piątek w finale mężczyzn Jarosław Świderski (UKS G-8 Bielany Warszawa) odniósł życiowy sukces zajmując trzecie miejsce, za Francuzem Valentinem Pradesem i Ukraińcem Pawło Tymoszczenką. W niedzielę, na zakończenie zawodów, rywalizować będą sztafety mieszane.