Perełka z Legii. Taki drybling u Polaka? (WIDEO)

Bartosz Olszewski to lewy obrońca. Ma 18 lat, gra w młodzieżowych drużynach Legii Warszawa od pięciu lat, ale jak dotąd nie był znany szerszej publiczności. Dzięki takim akcjom, jak ta z sobotniego finału Centralnej Ligi Juniorów, sytuacja ta na pewno prędko ulegnie zmianie.

W sobotę Legia U-19 pokonała 4:1 swoich rówieśników z Pogoni Szczecin w pierwszym meczu finału CLJ. Olszewski rozegrał 88 minut, a chwilę przed przerwą popisał się akcją nie z tej ziemi. Co prawda nie przyniosła ona efektów w postaci bramki lub asysty, ale walory artystyczne - naprawdę 10/10.

Olszewski zna akademię Legii jak własną kieszeń, ale bynajmniej nie jest to chłopak, który uchodzi w młodzieżowej piłce za gwiazdę. Świadczy o tym choćby fakt, że przez selekcjonera reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej był jak dotąd pomijany. Jeśli jednak spojrzeć na jego liczby, dziewięć asyst w 20 meczach CLJ, trzeba przyznać, że jak na obrońcę jest to wynik naprawdę bardzo przyzwoity.

W dodatku 18-latek gra na lewej stronie defensywy, a przecież nad Wisłą chronicznie doskwiera nam bram solidnych zawodników na tej pozycji. Czy możemy spodziewać się po Olszewskim więcej takich akcji, jak załączona powyżej? Jeśli nie był to jedynie przypadek, przyszłość powinna należeć do niego.

Drugi finałowy mecz CLJ Pogoń Szczecin - Legia Warszawa odbędzie się 28 czerwca o godz. 17 w Szczecinie.