Puchar Konfederacji: Chile zremisowało z Australią i awansowało do półfinału

Chile zremisowało w Moskwie z Australią 1:1 (0:1) w meczu trzeciej kolejki grupy B piłkarskiego turnieju o Pucharu Konfederacji FIFA. Tym samym drużyna z Ameryki Południowej awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Portugalią.

Po dwóch kolejkach Australia miała na koncie tylko punkt i by znaleźć się w najlepszej czwórce, musiała pokonać faworyzowanego rywala różnicą dwóch bramek. Wydawało się, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny, ale niespodziewanie piłkarze z antypodów tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się James Troisi, który wykorzystał złe ustawienie obrońców rywali.

W 67. minucie, gdy wyrównał Martin Rodriguez, szanse Australijczyków na sukces mocno zmalały. Po zamieszaniu w polu karnym 22-letni ofensywny pomocnik z sześciu metrów wpakował piłkę do siatki. Po chwili powinno być 2:1 dla Chile, ale w dogodnej sytuacji Eduardo Vargas główkował obok słupka.

Australijczycy do końca ambitnie atakowali, ale groźnej sytuacji nie stworzyli i wynik nie uległ już zmianie.

W drugim meczu w tej grupie Niemcy pokonały Kamerun 3:1; w półfinale podopieczni Joachima Loewa zmierzą się z Meksykiem.

Finał turnieju zaplanowano na 2 lipca w Sankt Petersburgu. Za rok w Rosji odbędą się mistrzostwa świata.

Chile - Australia 1:1 (0:1)
Bramki: Martin Rodriguez 67' - James Troisi 42'.
Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy).