Blake najszybszym sprinterem na Jamajce

Pod nieobecność słynnego Usaina Bolta, Yohan Blake zdominował biegi sprinterskie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Jamajki w Kingston. Wicemistrz olimpijski z Londynu na 100 i 200 m zwyciężył w obu konkurencjach.

Bolt przygotowuje się do pożegnalnego występu w sierpniowych mistrzostwach świata w Londynie, zaś Blake, były czempion globu na 100 m, dość łatwo poradził sobie w krajowych zmaganiach. Na krótszym z dystansów uzyskał 9,90, a drugiego na mecie Juliana Forte wyprzedził o 0,14. W rywalizacji na 200 m miał wynik 19,97. Rasheeda Dwyera pokonał o prawie 0,3.

W jednym z najciekawszych kobiecych biegów - na 400 m zwyciężyła brązowa medalistka igrzysk w Rio (2016) i MŚ w Pekinie (2015) Shericka Jackson. Uzyskała czas 50,05. Za nią uplasowały się Chrisann Gordon 50,13 i Novlene Williams-Mills 50,14.

W pchnięciu kulą triumfował O'Dayne Richards (21,29), który był trzeci w mistrzostwach globu przed dwoma laty.