Polska minimalnie przegrała z Chinami w meczu towarzyskim

Polskie koszykarki uległy w poniedziałek Chinkom 64:65 w trzecim towarzyskim meczu tych reprezentacji, rozegranym w miejscowości Jishou. W dwóch poprzednich podopieczne trenera Teodora Mołłowa schodziły z boiska pokonane 46:66 i 57:77.

Poniedziałkowe spotkanie było bardzo wyrównane. Do przerwy Polki prowadziły trzema punktami, ale w kolejnej kwarcie rywalki odrobiły straty. O wyniku meczu przesądziły ostatnie akcje, w których skuteczniejsze były Chinki.

Biało-czerwone przygotowują się do jesiennych kwalifikacji mistrzostw Europy 2019. Chińskie tournee zakończą we wtorek spotkaniem z zespołem gospodarzy w Huatan.

Chiny - Polska 65:64 (14:14, 17:20, 18:14, 16:16).

Polska: Angelika Stankiewicz 19, Aleksandra Pawlak 10, Agnieszka Skobel 9, Karolina Poboży 8, Katarzyna Trzeciak 8, Kamila Podgórna 5, Aneta Kotnis 3, Magdalena Szajtauer 2, Sylwia Bujniak 0, Monika Naczk 0, Dominika Miłoszewska 0.