Noc Saula w Krakowie! Hiszpania w finale Euro U-21

Starcie dwóch piłkarskich potęg wyłoniło drugiego półfinalistę Euro U-21. W spotkaniu rozegranym na stadionie Cracovii Hiszpania wygrała 3:1 z Włochami, a wszystkie gole dla zwycięzców strzelił w drugiej połowie kapitalny Saul Niguez. W finale Hiszpanie zmierzą się z Niemcami.

400 milionów euro. Tyle wynosiła wartość rynkowa wszystkich piłkarzy, który we wtorkowy wieczór mieli wyjść na murawę stadionu Cracovii, by zmierzyć się w boju o finał Euro U-21. Hiszpanie i Włosi to także dwa najbardziej utytułowane narody, jeśli chodzi o mistrzostwa do lat 21 - ci pierwsi zdobywali tytuł czterokrotnie i mają tylko jeden triumf mniej niż piłkarze z Półwyspu Apenińskiego.

Rekord Włochów wydawał się być jednak poważnie zagrożony, bowiem ich dzisiejsi rywale prezentowali na polskich boiskach futbol z innej planety. Wyniki 5:0 z Macedonią i 3:1 z Portugalią sprawiły, że Hiszpania zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki już po dwóch meczach, dzięki czemu trener Albert Celades mógł wystawić przeciwko Serbii rezerwową jedenastkę. Bez rewelacyjnych Saula Nigueza czy Marco Asensio w grze hiszpańskich pilkarzy nie było tyle polotu i finezji, ale i tak wystarczyło to do skromnego zwycięstwa 1:0.

Również 1:0 w ostatniej kolejce fazy grupowej zwyciężyli Włosi, którzy w takim stosunku odprawili Niemców. Awans podopiecznych Luigiego Di Biagio wisiał jednak... na włosku, po tym jak niespodziewanie ulegli oni Czechom w drugiej serii spotkań. Porażka 1:3 z naszymi południowymi sąsiadami obnażyła wiele braków w obronie reprezentacji Italii, która w dorosłym futbolu słynie przecież z żelaznej defensywy.

Mecz z Niemcami dał Włochom awans do półfinału... i zabrał dwóch kluczowych graczy w talii Di Biagio. Napastnik Domenico Berardi i prawy obrońca Andrea Conti nie mogli pomóc swoim kolegom w walce o finał ze względu na nadmiar żółtych kartek. Szczególnie dotkliwa miała być strata Contiego, który w każdym spotkaniu fazy grupowej był niezwykle aktywny na włoskim prawym skrzydle, harując od jednego pola karnego do drugiego.

Spotkanie półfinałowe pomiędzy dwoma potęgami rozstrzygnęło się dopiero w drugiej połowie, a w pierwszej części gry na murawie wiało nudą. Worek z bramkami otworzył jednak w 53. minucie Saul Niguez, który został świetnie obsłużony przez Daniego Ceballosa i mierzonym strzałem w długi róg pokonał Donnarummę. Włosi stracili gola i... Gagliardiniego, który chwilę później ujrzał czerwoną kartkę. Italię stać było jednak na szybką odpowiedź i za sprawą Bernardeschiego ponownie był remis.

To był jednak wieczór Saula, który już w 65. minucie zdobył kolejną kapitalną bramkę na polskim Euro. Piłkarz Atletico przymierzył z dystansu w górny róg i mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza piłka zatrzepotała w siatce. Także Saul przypieczętował triumf Hiszpanii w 74. minucie, korzystając z genialnego podania od Asensio. Bohater Hiszpanii znowu uderzył lewą nogą - tym razem w krótki róg i utonął w objeciach kolegów!

W piątkowym finale Hiszpania zmierzy się z Niemcami.

Hiszpania - Włochy 3:1 (0:0).

Bramki: dla Hiszpanii - Saul Niguez (53, 65, 74); dla Włoch - Federico Bernardeschi (62).

Żółte kartki: Włochy - Marco Benassi, Roberto Gagliardini, Davide Calabria, Alberto Cerri.

Czerwona kartka: Roberto Gagliardini (Włochy, 58 - za drugą żółtą).

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia). Widzów 13 105.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na finał Hiszpania - Niemcy!

KONIEC! To była noc Saula! Hiszpania w finale!

Bardzo dużo miejsca w środku pola i widzimy otwarty futbol. Nie ma jednak bramek po akcjach obu drużyn.

Cztery minuty doliczone. Rzut rożny dla Hiszpanii.

Kepa sprawdzony po kilkunastu minutach! Rozluźnieni Hiszpanie stracili piłkę, ale uderzenie jednego z Włochów w rękach hiszpańskiego golkipera!

I mamy też zmianę u Hiszpanów - schodzi fenomenalny Ceballos, wchodzi Oyarzabal.

Ostatnia zmiana u Włochów - Garritano za Benassiego.

Pełna kontrola Hiszpanów! Włosi muszą uciekać się do fauli...

Pewna interwencja Donnarummy po dośrodkowaniu Bellerina.

I to Deulofeu opuszcza teraz murawę, przekazując opaskę Saulowi. W miejsce hiszpańskiej siódemki, Denis Suarez.

Kolejna próba Deulofeu z dystansu i kolejna... zablokowana.

Uderzenie Calabrii z dystansu, ale nad bramką.

Pierwsza zmiana w hiszpańskiej ekipie - Inaki Williams za Sandro Ramireza.

Żółta kartka dla Cerriego, który nadepnął na stopę Ceballosa.

Ależ on jest niesamowicie skuteczny! Tym razem Asensio popędził lewym skrzydłem i wycofał piłkę do Saula - ten pewnym strzałem w krótki róg pokonał Donnarummę!

3:1!!! SAUL NIGUEZ po raz trzeci!

A teraz Asensio próbował strzału, ale minimalnie się pomylił! Zmiana we włoskiej ekipie - Cerri za Petagnę.

Dobra wrzutka Asensio do Sandro, ale ten drugi minął się z piłką.

Ależ gra dzisiaj Ceballos! Minął kilku rywali, ale nie zdołał oddać strzału. było za to uderzenie Deulofeu, które w ostatniej chwili zablokowane.

I Hiszpanie chcą bramki numer 3! Strzał Deulofeu sparowany przez Donnarummę.

Saul dostał piłkę na 30. metrze od bramki Donnarummy i huknął wprost w górny róg! Mimo rozpaczliwej interwencji Gigiego, futbolówka w siatce! No i się zaczęło!

SAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLLLLLLL! ALEŻ BRAMKA!!!

Ależ historia! Szybko wykonany rzut wolny i Bernardeschi zdecydował się na indywidualną akcję. Otoczony rywalami oddał strzał z 20 metrów, a piłka jakimś cudem minęła grupę Hiszpanów! Niespodziewanie mamy remis!

Bernardeschi i GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!!

Pierwsza zmiana w reprezentacji Włoch - schodzi Chiesa, na boisku Locatelli.

Hiszpanie zamknęli teraz Italię na ich połowie! To za chwilę może skończyć się drugim golem.

Druga żółta kartka dla Gagliardiniego i w konsekwencji czerwona! Włosi w opałach!!!

Ależ świetna akcja Włochów. Przerzut Bernardeschiego na drugą stronę pola karnego, ale Pellegrini źle zgrał futbolówkę. Zmarnowana szansa.

Kolejna żółta kartka dla reprezentanta Włoch - tym razem ukarny Calabria.

Mamy nadzieję, że to spotkanie teraz się rozkręci!

HISZPANIA na prowadzeniu po trafieniu SAULA! Cała akcja rozprowadzona jednak przez Ceballosa, który znalazł kolegę na szesnastym metrze. Saul trafił zaś w długi róg!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!

Przekombinował teraz Deulofeu próbując zagrać prostopadłe podanie do Sandro.

Żółta kartka dla Gagliardiniego. Już dwóch włoskich pomocników z żółtymi kartonikami.

Próbują indywidualnych akcji Hiszpanie, ale Włosi bardzo uważnie w defensywie.

Włosi od razu wywalczyli rzut rożny, ale dobre dośrodkowanie Bernardeschiego niewykorzystane przez kolegów.

W porównaniu do meczu Anglia - Niemcy, drugi półfinał na razie wypada blado. Oba zespoły bez zmian od pierwszego gwizdka drugiej części gry. Zaczynamy!

Wramy do Krakowa na drugą połowę starcia Hiszpania - Włochy. Najpierw krótko o Danim Ceballosie, który imponował odbiorami w pierwszej połowie.

Koniec pierwszej połowy. Po niezbyt porywającym widowisku na razie bez bramek. Czekamy na grzmoty w drugiej części gry!

I będzie jeszcze rzut wolny dla Hiszpanii w samej końcówce. Żółta kartka dla Benassiego.

Minuta doliczona.

Nareszcie mamy strzał - Petagna uwolnił się od obrońców, ale uderzył prosto w ręce Kepy.

Świetna interwencja Llorente w obronie. Bernardeschi odbił się od niego jak od ściany.

Okres brzydkiej gry w środku pola. Czekamy na przebudzenie obu zespołów, ale w tym pozytywnym sensie.

Petagna upadł w polu karnym, ale sędzia nie miał podstaw by podyktować rzut karny.

Tym razem Asensio próbował indywidualnej akcji, ale został zatrzymany na środku boiska.

Groźne zderzenie głowami. Saul już się podniósł, Pellegrini wciąż leży.

Kontra na kontrę! Akcja Włochów przerwana w środku pola i z groźniejszą kontrakcją wyszli rywale. Podanie Deulofeu do Asensio wybite w ostatniej chwili. A byłaby pusta bramka...

Ależ szansa Deulofeu! jego strzał z rzutu wolnego trafił w mur, ale po chwili piłkarz Milanu dostał świetną prostopadłą piłkę. Uderzył jednak obok słupka!

Sandro Ramirez faulowany tuż przed polem karnym! Będzie znakomita okazja do strzału!

Włosi spokojnie przejęli jednak piłkę i to oni konstruują kolejny atak.

Brzydki faul Calabrii na Jonnym. Rzut wolny dla Hiszpanii z groźnej odległości.

Znowu broni Kepa, po tym jak Caldara główkował w polu karnym. Po chwili faulowany Ceballos.

I znowu okazja dla Italii! Prostopadła piłka do Bernardeschiego, który w ostatnim momencie został zablokowany!

Kapitalna okazja Pellegriniego i instynktowna interwencja Kepy! Najlepsza sytuacja w tym meczu!

Kolejne uderzenie Hiszpanów z dystansu! Ceballos nie może jednak wstrzelić się między słupki.

Uderzenie Deulofeu z rogu szesnastki! Piłka w rękach Donnarummy, który był dobrze ustawiony.

A teraz powinien być rzut rożny po interwencji Donnarummy, ale sędziowie tego nie zauważyli. Od bramki Włosi.

Gagliardini atakował nogi Asensio od tyłu i powinien ujrzeć żółtą kartkę. Sędzia ze Słowenii na razie tylko ostrzegł jednak Włocha.

Hiszpanie przejęli inicjatywę i teraz próbują zamknąć Włochów na ich połowie.

Donnarumma szczęśliwie interweniuje po centrostrzale Deulofeu! Blisko bramki bezpośrednio z rzutu rożnego.

Wreszcie to Hiszpanie zagrozili bramce Italii. Uderzenie Ceballosa z dystansu po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

Włosi w natarciu. Odważne, ale bardzo niecelne uderzenie Bernardeschiego z około 20 metrów.

Dobre dośrodkowanie Benassiego w pole karne Hiszpanii, ale interweniował Bellerin. Po chwili starcie w środku pola i poszkodowany Gaglardini.

Federico Chiesa odważnie wszedł w pole karne i oddał strzał. Pewna interwencja Kepy!

Włosi od początku grają wysokim pressingiem, nie pozwalając rywalom na swobodne konstruowanie akcji.

Slavko Vinčić ze Słowenii dał znak do rozpoczęcia meczu. Gramy!

Za chwilę zaczynamy!

Jeszcze raz składy!

A my zapraszamy jeszcze do obejrzenia pasjonującej serii jedenastek w meczu Anglia - Niemcy.

Piłkarze obu drużyn już na murawie stadionu Cracovii, czas na hymny!

A to już porównanie dwóch największych gwiazd obu zespołów:

A to już wyjściowa jedenastka reprezentacji Hiszpanii. Albert Celades wraca do ustawienia, które rozpoczynało grupowe starcie z Portugalią (3:1).

Hiszpania: Kepa - Bellerín, Meré, Vallejo, Jonny, Saúl, Llorente, Ceballos, Asensio, Deulofeu, Sandro.

Zaczynamy od przedstawienia składu Włochów:

A już za kilkanaście minut rozpocznie się drugi półfinał, który wyłoni finałowego rywala Niemców.

Niemcy pierwszym finalistą Euro U-21!

Zanim jednak rozpoczną się emocje w starciu Hiszpanów z Włochami, musimy poczekać na rozstrzygnięcie spotkania Anglii z Niemcami! Właśnie końca dobiegła dogrywka, więc pierwszego finalistę wyłonią rzuty karne! Zapraszamy do naszej relacji!

Euro U-21: Anglia - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Witamy w relacji na żywo z drugiego półfinału Euro U-21!