Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika – mistrzowie Europy i świata kadetów (2015) oraz mistrzowie Europy juniorów (2016) – są uznawani za faworytów MŚ U–21. Na turnieju w Czechach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W pierwszej fazie grupowej pokonali Maroko (3:0), Czechy (3:0) oraz Kanadę (3:0), a na inaugurację drugiej części turnieju, po ciężkim boju pokonali reprezentację Chin 3:2.

 

Polacy w kolejnych meczach grupy E zmierzą się z Kubą (środa 28 czerwca, godzina 17.30) oraz Iranem (czwartek 29 czerwca, godzina 17.30). W drugiej grupie rywalizującej o awans do półfinałów zagrają Brazylia, Argentyna, Rosja oraz Kanada. Po dwie czołowe ekipy z każdej z grup awansują do półfinałów, które zaplanowane zostały na sobotę 1 lipca, a mecz o trzecie miejsce i finał – na niedzielę 2 lipca.

 

Kibice siatkówki od początku turnieju pytali o transmisje spotkań Polaków. Niestety, na przeszkodzie stał brak produkcji telewizyjnej. Gdy gospodarze zadeklarowali produkcję w standardzie TV z półfinałów i finału, Polsat podjął rozmowy z FIVB w sprawie możliwości transmitowania tych spotkań w naszym kraju.

 

Jeśli Polacy awansują do czołowej czwórki, oba mecze półfinałowe oraz spotkania o medale będziemy transmitować na sportowych antenach Polsatu.