Olbrzymie zainteresowanie reprezentantem Polski na rynku transferowym nie może dziwić. "Teo" w poprzednim sezonie w barwach Anderlechtu strzelił 30 goli w 53 występach, czym walnie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Belgii.

Włoski dziennikarz pracujący dla stacji "beIN" - Matteo Bonett podał za pośrednictwem Twittera, że 13-krotny reprezentant Polski wpadł w oko Monchiego - dyrektora sportowego AS Roma. Ponadto na Półwyspie Apenińskim wychowanek Wkry Żuromin został okrzyknięty nowym Robertem Lewandowskim.

 

 

Serwis transfermarkt.de wycenia króla strzelców ligi belgijskiej na 12,5 miliona euro. Jednak Anderlecht jest skłonny sprzedać swojego najlepszego snajpera za minimum 15 mln euro.

Gdyby transfer 26-letniego Polaka doszedł do skutku to ten miałby bardzo trudne wyzwanie. Musiałbym rywalizować o miejsce w składzie z pięć lat starszym Edinem Dżeko. Bośniak w sezonie 2016/17 został królem strzelców Serie A. Dla wicemistrza Włoch zdobył 29 goli w 37 meczach. Jego dorobek uzupełnia aż 12 asyst.