Euro U-21: Anglia - Niemcy. Skrót meczu (WIDEO)

W pierwszym półfinale młodzieżowych mistrzostw Europy nie zabrakło emocji! Do wyłonienia zwycięzcy w Tychach potrzebny był bowiem konkurs rzutów karnych. Bohaterem młodej "Die Mannschaft" został bramkarz Julian Pollersbeck, który - korzystając z notatek - obronił dwie "jedenastki". Euro U-21: Anglia - Niemcy. Skrót meczu (WIDEO).

W ciągu 90 regulaminowych minut gry, pomimo czterech wyjątkowej urody goli, nie udało się wyłonić zwycięzcy i konieczna była dogrywka. Dodatkowe dwa kwadranse również nie przyniosły rozstrzygnięcia, chociaż piłkę meczową w 114. minucie miał na swojej nodze Nadiem Amiri. Z konkursu rzutów karnych obronną ręką wyszli Niemcy, głównie dzięki fenomenalnej postawie swojego golkipera. Obejrzyjcie skrót meczu Anglia - Niemcy!

Anglia – Niemcy 2:2 (1:1, 2:2, 0:0), karne 3–4.

Anglia: Jordan Pickford – Mason Holgate (106' Dominic Iorfa), Calum Chambers, Alfie Mawson, Ben Chilwell – James Wards–Prowse, Will Hughes (86' John Swift), Nathaniel Chalobah (65' Jacob Murphy), Demarai Gray (73' Nathan Redmond)– Lewis Baker, Tammy Abraham.

Niemcy: Julian Pollersbeck – Jeremy Toljan, Gideon Jung (80' Thilo Kehrer), Marc-Oliver Kempf, Yannick Gerhardt – Maximilian Philipp, Janik Haberer (102' Dominik Kohr), Max Meyer, Maximilian Arnold, Serge Gnabry (87' Nadiem Amiri)– Davie Seike (63' Felix Platte).

Bramki: 0:1 Davie Selke (35'–głową), 1:1 Demarai Gray (41'), 2:1 Tammy Abraham (50'), 2:2 Felix Platte (70'–głową).

Żółte kartki: Will Hughes, Ben Chilwell, Mason Holgate (Anglia), Davie Selke, Serge Gnabry, Marc-Oliver Kempf, Maximilian Arnold (Niemcy).

Sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa).