Euro U-21: Hiszpania – Włochy. Skrót meczu (WIDEO)

W drugim meczu półfinałowym młodzieżowych mistrzostw Europy reprezentacja Hiszpanii pokonała na stadionie Cracovii reprezentację Włoch 3:1 i awansowała do wielkiego finału rozgrywek. Kapitalny mecz w barwach zespołu z Półwyspu Iberyjskiego rozegrał autor trzech trafień Saul Niguez. Euro U-21: Hiszpania – Włochy. Skrót meczu (WIDEO).

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, natomiast w drugiej części spotkania pierwszy cios zadali Hiszpanie, a konkretnie Niguez już w 53. minucie. Włosi nie byli dłużni, ponieważ niespełna dziesięć minut później doprowadzili do remisu za sprawą Federico Bernardeschiego. Warto podkreślić, że od 58. minuty Italia grała w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za drugą żółtą otrzymał Roberto Gagliardini. Emocji nie brakowało, bowiem sto osiemdziesiąt sekund później rywale zdobyli drugiego gola, a dubletem już mógł pochwalić się Niguez. Dla hiszpańskiego pomocnika to było za mało i w 74. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1, dając swojej drużynie upragniony awans do finału, w którym 30 czerwca Hiszpanie zmierzą się z Niemcami.

Hiszpania - Włochy 3:1 (0:0)

Bramki: dla Hiszpanii - Saul Niguez (53, 65, 74); dla Włoch - Federico Bernardeschi (62)

Żółte kartki: Włochy - Marco Benassi, Roberto Gagliardini, Davide Calabria, Alberto Cerri

Czerwona kartka: Roberto Gagliardini (Włochy, 58 - za drugą żółtą)

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga - Hector Bellerin, Jorge Mere, Jesus Vallejo, Jonny - Dani Ceballos (88. Mikel Oyarzabal), Marcos Llorente, Saul Niguez - Marco Asensio, Sandro Ramirez (78. Inaki Williams), Gerard Deulofeu (83. Denis Suarez).

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Mattia Caldara, Daniele Rugani, Antonio Barreca - Marco Benassi (87. Luca Garritano), Roberto Gagliardini, Lorenzo Pellegrini - Federico Bernardeschi, Andrea Petagna (72. Alberto Cerri), Federico Chiesa (61. Manuel Locatelli)

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia). Widzów: 13 105

Skrót meczu Hiszpania – Włochy w załączonym materiale wideo.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.