Okienka transferowe od zawsze skupiają szczególną uwagę kibiców. Przenosiny piłkarza z klubu do klubu z reguły kończą się jednak na zamieszczeniu oficjalnej informacji na internetowej stronie danego zespołu oraz wspólnym zdjęciu zawodnika z jego nowym pracodawcą.

O krok dalej poszedł wicemistrz Włoch, czyli AS Roma. Jej działacze w mediach społecznościowych zamieścili post, w którym Pellegrini strzela sobą gola w grze FIFA 17! Dodatkowo w trakcie wykonywania cieszynki następuje zbliżenie na koszulkę z nazwiskiem i numerem świeżo upieczonego nabytku. Na sam koniec "prawdziwy" Pellegrini spogląda w kamerę i mówi "Forza Roma", co po włosku oznacza po prostu "Naprzód Roma"!

 


Ponadto e-sportowy dział włoskiego klubu opublikował kartę piłkarza z jego statystykami w FIFA Ultimate Team. Warto odnotować, że post został podany dalej przez główny profil "Wilków".

 

 
Pellegrini jest wychowankiem "Giallorossich", jednak ostatnie dwa sezony spędził w US Sassuolo. Nieprzeciętne umiejętności i potencjał drzemiący w zawodniku sprawiły, że jego macierzysta drużyna zdecydowała się wykupić go za 10 milionów euro! Umowa będzie zaś obowiązywać do 2022 roku.

Dwudziestojednoletni środkowy pomocnik był jedną z wyróżniających się postaci podczas organizowanych w Polsce młodzieżowych mistrzostw Europy, a w pierwszym meczu "Azzurinich" przeciwko reprezentacji Danii otworzył wynik efektowną przewrotką. Gol jego wirtualnego alter ego nie był być może tak widowiskowy, jednak widać, że dla piłkarza gra na konsoli nie jest czymś obcym i z padem w dłoni czuje się jak ryba w wodzie!

 

Efektowny gol Pellegriniego podczas Euro U-21 w załączonym materiale wideo.