Giro d'Italia kobiet: Brand wygrała etap, Niewiadoma siódma

Holenderka Lucinda Brand (Sunweb) wygrała w miejscowości Palinuro po samotnym finiszu ósmy etap kolarskiego Giro d'Italia (Giro Rosa). Siódme miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma (WM3). Liderką jest wciąż Holenderka Anna van der Breggen (Boels Dolmans).

Brand uzyskała na mecie półtorej minuty przewagi nad grupą faworytek wyścigu, w której przyjechała Niewiadoma. W klasyfikacji generalnej najlepsza polska zawodniczka spadła z szóstego na siódme miejsce. Wyprzedziła ją triumfatorka piątkowego odcinka.

Prowadząca van der Breggen, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, nadal wyprzedza o 1.03 brązową medalistkę ostatnich igrzysk Włoszkę Elisę Longo Borghini (Wiggle High5) oraz o 1.39 rodaczkę Annemiek van Vleuten (Orica). Niewiadoma traci do liderki 4.02.

Małgorzata Jasińska (Cylance) zajmuje 31. miejsce - strata 11.37, a 69. jest koleżanka klubowa Niewiadomej Anna Plichta - 43.12. W piątek wycofała się z rywalizacji Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

W czwartek poważnemu wypadkowi uległa Claudia Cretti (Valcar PBM), która na zjeździe uderzyła głową o barierkę zabezpieczającą wiraż. Włoszka w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wyścig zakończy się w niedzielę w Torre del Greco koło Neapolu.